TECHNIK ELEKTRYK (kwalifikacja E.24 - EE.26 - ELE.5) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2020   (DARMOWY)
TECHNIK ELEKTRYK

TECHNIK ELEKTRYK (kwalifikacja E.24 - EE.26 - ELE.5) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2020 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Po awarii obwodu sterowania silnika w mieszalniku przemysłowym postanowiono wymienić uszkodzony silnik trójfazowy na jednofazowy (z kondensatorem pracy) o podobnych parametrach jak silnik trójfazowy. Bęben mieszalnika był napędzany silnikiem indukcyjnym klatkowym o następujących parametrach:
Zainstalowany silnik powinien wykonywać obroty w prawo i lewo, w czasie 20 sekund w każdym kierunku. Między zmianą kierunku wirowania silnik powinien pozostać wyłączony przez 10 sekund. Aparaty układu sterowania są zamontowane na szynie TH 35. Silnik jest zamocowany do podstawy na łapach. Na wale silnika zamontowane jest koło pasowe, które jest sprzężone z przekładnią urządzenia za pomocą paska klinowego. Wymiary geometryczne silników zaproponowanych w tabeli 1 są takie same. Wykorzystując tabelę 1 dobierz silnik jednofazowy do wymiany tak, aby jego parametry były najbardziej zbliżone do parametrów silnika trójfazowego.
Uzupełnij schemat obwodu głównego silnika tak, aby stycznik K1 załączał obroty prawe. Opisz działanie układu na podstawie analizy schematu obwodu głównego i obwodu sterowania. Zinterpretuj wyniki pomiarów i uzupełnij tabele 2, 3, 4 i 5.
Wykryj usterki w obwodzie sterowania oraz sporządź wykaz miejsc i rodzajów uszkodzeń - tabela 6. Opisz kolejność czynności prowadzących do wymiany silnika w urządzeniu.
S porządź wykaz narzędzi, przyrządów, urządzeń i materiałów, których należy użyć przy wymianie silnika, przeróbkach obwodu głównego oraz w trakcie usuwania usterek w obwodzie sterowania.
Zapisz ustawienia nastawy czasu przekaźników tak, aby urządzenie działało zgodnie z założonymi wymaganiami w kolejnych cyklach pracy (pomijając rozruch układu). Ustawienia trybu pracy „MODE" dla przekaźników czasowych przyjmij odpowiednio: K4-A, K6-A.
Oblicz i zapisz jaki prąd wyzwalacza przeciążeniowego powinien być nastawiony w wyłączniku silnikowym, aby poprawnie zabezpieczał silnik w czasie pracy.
Do wykonania zadania wykorzystaj schemat połączeń silnika jednofazowego w skrzynce zaciskowej (Rysunek 1.), schemat obwodu sterowania (Rysunek 2.), instrukcję obsługi przekaźnika czasowego PCM - 10, parametry eksploatacyjne silników indukcyjnych zwartych jednofazowych (Tabela 1.) oraz wyniki wykonanych pomiarów zapisane w tabelach 2, 3, 4 i 5.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ELEKTRONIK (kwalifikacja E.20 - EE.22 - ELM.5) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2020   (DARMOWY)
TECHNIK ELEKTRONIK

TECHNIK ELEKTRONIK (kwalifikacja E.20 - EE.22 - ELM.5) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2020 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Uzupełnij kartę badania układu sterowania prędkością obrotową silnika.
Znajdź usterki w układzie sterowania prędkością obrotową silnika oraz wskaż sposób ich usunięcia. Awaria układu sterowania prędkością obrotową silnika objawia się tym, że silnik pracuje przez cały czas z maksymalną prędkością obrotową. Silnik prądu stałego włączany jest za pośrednictwem tranzystora Q2, który sterowany jest sygnałem PWM generowanym za pomocą układu scalonego LM555. Proces technologiczny wymaga, aby pracował on z mniejszą prędkością niż maksymalna - aktualnie dobrane elementy układu sterowania umożliwiają pracę z prędkością równą 70% prędkości maksymalnej. Układ sterowania prędkością obrotową zbudowany jest w oparciu o schemat ideowy pokazany na rysunku 1. W celu naprawy sterownika wykonano pomiary testowe, których wyniki zawiera tabela 2 wraz z rysunkami. Po znalezieniu usterki i naprawie określ częstotliwość sygnału PWM. Sprawdź aktualne wysterowanie obciążenia oraz zaproponuj modyfikację układu tak, aby silnik pracował z prędkością równą 40% prędkości maksymalnej. Wykorzystaj wyłącznie elementy wymienione w wykazie elementów dostępnych na stanowisku pomiarowym. Zadanie rozwiąż, wypełniając kartę badania układu sterowania prędkością obrotową silnika.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK BUDOWNICTWA (kwalifikacja B.33 - BD.30 - BUD.14) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2020   (DARMOWY)
TECHNIK BUDOWNICTWA

TECHNIK BUDOWNICTWA (kwalifikacja B.33 - BD.30 - BUD.14) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2020 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

W celu zabezpieczenia gruntu przed osuwaniem się zaplanowano wykonanie żelbetowej monolitycznej konstrukcji oporowej pomiędzy poziomem projektowanego chodnika a poziomem istniejącego terenu. Dla projektowanej konstrukcji oporowej sporządź:
- zestawienie stali zbrojeniowej,
- przedmiar robót,
- zapotrzebowanie na materiały, maszyny i sprzęt,
- harmonogram ogólny robót związanych z jej wykonaniem.
Zadanie wykonaj w oparciu o opis projektowanych robót budowlanych, zasady przedmiarowania oraz zasady obliczania ilości robót, tabelę mas jednostkowych prętów zbrojeniowych, rysunek konstrukcyjny oraz wyciągi z katalogu KNNR-2.
Do wykonania zadania wykorzystaj tabele znajdujące się w arkuszu egzaminacyjnym.
Opis projektowanych robót
1. Planowane roboty obejmują wykonanie żelbetowej monolitycznej konstrukcji oporowej o wymiarach zgodnych z rysunkiem 1.
2. Wykop pod konstrukcję oporową został już wykonany.
3. Konstrukcja oporowa składa się z żelbetowych elementów: płyty fundamentowej oraz ściany prostej.
4. Konstrukcja oporowa będzie wykonywana jako monolityczna w deskowaniu systemowym drobnowymiarowym.
5. Do montażu i demontażu deskowania będzie wykorzystywany żuraw samochodowy.
6. Konstrukcja oporowa będzie wykonywana z betonu zwykłego klasy C20/25 z kruszywa naturalnego oraz stali klasy A-III N.
7. Pod płytę fundamentową należy wykonać na gruncie podkład betonowy grubości 10 cm z betonu zwykłego C12/15 z kruszywa naturalnego.
8. Gotowe mieszanki betonowe do wykonania płyty fundamentowej, ściany prostej oraz podkładu zostaną przywiezione z wytwórni.
9. Mieszanka betonowa na podkład będzie układana ręcznie i zagęszczana mechanicznie.
10. Mieszanka betonowa na konstrukcję oporową będzie układana za pomocą pompy do betonu na samochodzie oraz zagęszczana mechanicznie.
11. Zbrojenie konstrukcji oporowej będzie przygotowane i składowane na terenie budowy.
12. ..................................

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK DROGOWNICTWA (kwalifikacja B.30 - BD.21 - BD.24 - BD.25 - BD.30 - BUD.25 - BUD.15 - BUD.1...   (DARMOWY)
TECHNIK DROGOWNICTWA

TECHNIK DROGOWNICTWA (kwalifikacja B.30 - BD.21 - BD.24 - BD.25 - BD.30 - BUD.25 - BUD.15 - BUD.14 - TKO.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2020 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Za pomocą programu do kosztorysowania sporządź kosztorys ofertowy na wykonanie słupów żelbetowych w jednokondygnacyjnej hali przemysłowej przedstawionej na rysunku.
Kosztorys ofertowy wykonaj zgodnie z opisem projektowanych robót, dokumentacją rysunkową oraz podanym cennikiem materiałów i sprzętu. Do kalkulacji zastosuj metodę szczegółową.
Wydruk kosztorysu powinien zawierać: wypełnioną stronę tytułową, przedmiar robót z obliczoną ilością robót i zapisanym działaniem, pełny kosztorys z podsumowaniem, tabelę elementów scalonych. Kosztorys powinien składać się z dwóch działów:
1. Wykonanie słupów o przekroju 0,3 x 0,3 m,
2. Wykonanie słupów o przekroju 0,5 x 0,5 m.
Jako osoba sporządzająca kosztorys podpisz się własnym numerem PESEL.
Zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki gotowość do wykonania wydruku, po uzyskaniu zgody wydrukuj kosztorys.
Wydruk dołącz do zadania egzaminacyjnego i pozostaw na stanowisku. Oceniana będzie tylko jedna wersja wydruku. Błędne wydruki należy oznaczyć słowem BRUDNOPIS. Nie będą one podlegały ocenie, pozostaw je na stanowisku egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ADMINISTRACJI (kwalifikacja A.68 - AU.68 - EKA.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2020   (DARMOWY)
TECHNIK ADMINISTRACJI

TECHNIK ADMINISTRACJI (kwalifikacja A.68 - AU.68 - EKA.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2020 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

W dniu 12 grudnia 2019 r. do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek wpłynął wniosek Katarzyny Majewskiej o przyznanie zasiłku szkolnego na rzecz jej córki Klaudii Majewskiej w związku ze zniszczeniami w pokoju dziewczynki, powstałymi na skutek zalania mieszkania 8 grudnia 2019 r. Pani Katarzyna Majewska samotnie wychowuje córkę - uczennicę VI klasy szkoły podstawowej. Mieszkają razem we Włocławku przy ul. Słonecznej 12 m. 7. Interesantka do wniosku dołączyła „Protokół stwierdzenia zalania mieszkania w dniu 8 grudnia 2019 r.", sporządzony 10 grudnia 2019 r. przez pracownika Spółdzielni Mieszkaniowej „Świt".
Zarejestruj wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego na formularzu - Spis spraw. W pozycji referent wpisz swój numer PESEL. Wniosek Pani Katarzyny Majewskiej jest trzydziestą trzecią sprawą z zakresu przyznawania zasiłków szkolnych uczniom, która wpłynęła w 2019 roku do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek. Za datę wszczęcia sprawy należy przyjąć datę wpływu wniosku do wydziału.
Sprawdź kompletność złożonych dokumentów, w tym prawidłowość wypełnionego przez interesantkę wniosku. W przypadku stwierdzenia braków we wniosku, sporządź wezwanie do ich usunięcia w terminie 8 dni na formularzu - Wezwanie do usunięcia braków we wniosku. Za datę sporządzenia wezwania należy przyjąć dzień 19 grudnia 2019 r. W miejscu przeznaczonym na podpis osoby upoważnionej wpisz swój numer
PESEL.
Wnioskodawczyni uzupełniła w wyznaczonym terminie braki formalne. Po weryfikacji poprawności i kompletności złożonych dokumentów pracownicy Urzędu Miasta Włocławek przeprowadzili w dniu 3 stycznia 2020 r. oględziny lokalu mieszkalnego nr 7 w budynku przy ulicy Słonecznej 12 we Włocławku, w celu ustalenia zasadności przyznania zasiłku szkolnego. Z wizji lokalnej sporządzono Protokół oględzin lokalu mieszkalnego.
Na podstawie złożonych dokumentów oraz wyników oględzin lokalu mieszkalnego organ administracji publicznej uznał, że zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty wyda decyzję o przyznaniu zasiłku szkolnego dla uczennicy Klaudii Majewskiej. Zasiłek szkolny należy przyznać w maksymalnej wysokości określonej w regulaminie przyznawania pomocy materialnej o charakterze socjalnym uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Miasto Włocławek.
Sporządź do podpisu przez upoważnioną osobę decyzję administracyjną o przyznaniu zasiłku szkolnego na formularzu - Decyzja o przyznaniu zasiłku szkolnego zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym. Miejsce przeznaczone do złożenia podpisu i na pieczęć organu wydającego decyzję pozostaw niewypełnione. Przyjmij za datę sporządzenia decyzji 9 stycznia 2020 roku.
Do wykonania zadania należy zastosować przepisy prawa zamieszczone w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 5 z 457 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?