Nawigacja
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STY...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2020 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Uzupełnij projekt zagospodarowania terenu na podstawie Planu zagospodarowania fragmentu terenu., Przekroju A-A przez nawierzchnię tarasu., tablicy z KNR 2-21 oraz cennika robocizny i materiałów.
Na szablonie nr 1 opisz Przekrój konstrukcyjny B-B przez betonowy murek oporowy. Murek oporowy stanowiący ściany pojemnika na rośliny ma być zwieńczony płytami kamiennymi z piaskowca o wymiarach 50x50x4 cm. Pionowe ściany murka po zewnętrznej stronie będą wykończone płytkami kamiennymi obrabianymi z piaskowca o wymiarach 10x10x3 cm, osadzanymi na zaprawie cementowej. Fugi między płytkami będą uzupełnione zaprawą cementową do spoinowania.
Na szablonie nr 2 wykonaj Przekrój konstrukcyjny C-C przez nawierzchnię ścieżki w skali 1:10. Nawierzchnia ścieżki doprowadzającej do tarasu ma być wykonana z płyt chodnikowych betonowych
0 wymiarach 35x35x5 cm układanych na podsypce piaskowej oraz obrzeży betonowych o wymiarach 5x20x100 cm. Grunt pod projektowaną nawierzchnią ścieżki jest przepuszczalny. Narysowany przekrój zwymiaruj i opisz.
W tabeli 1 sporządź Wykaz prac związanych z wykonaniem nawierzchni tarasu z kostki granitowej brukowej, czynności zapisz w kolejności technologicznej. Następnie sporządź Wykaz narzędzi i sprzętu niezbędnych do wykonania nawierzchni tarasu. Narzędzia i sprzęt zapisz w tabeli 1 obok czynności, do wykonania których są przeznaczone.
W tabeli 2 sporządź Zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z wykonaniem 6,6 m2 okładziny z płytek kamiennych obrabianych na zaprawie cementowej, na pionowych ścianach murka oporowego. W tym celu wykorzystaj dane zawarte w tablicy z KNR 2-21 oraz cenniku robocizny
1 materiałów.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STY...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2020 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Uzupełnij projekt zagospodarowania fragmentu ogrodu na podstawie zamieszczonego Planu zagospodarowania terenu oraz danych zawartych w Wyciągu z katalogu szkółki roślin ozdobnych.
Dobierz jeden gatunek pnącza o zimozielonych liściach do posadzenia przy murze z cegły oraz dwa gatunki bylin ozdobnych z liści do obsadzenia rabaty bylinowej znajdującej się na stanowisku częściowo zacienionym, z glebą o odczynie obojętnym. Wybrane rośliny zapisz w tabeli 1 - Wykaz roślin. Tabelę uzupełnij o brakujące informacje.
Wykonaj projekt koncepcyjny nasadzeń ukazujący rabatę bylinową i krzewy pnące w rzucie z góry i widoku A-A. Rysunki wykonaj techniką barwną uwzględniając aspekt letni całej kompozycji oraz skalę szablonu. Projekt wykonaj na szablonie Projekt koncepcyjny nasadzeń.
Zaplanuj czynności związane z założeniem żywopłotów z cisa pospolitego (Taxus baccata). Należy przyjąć, że krzewy będą pochodziły z uprawy pojemnikowej i będą sadzone metodą z całkowitym zaprawianiem rowów. Teren został już oczyszczony i odchwaszczony. Zaplanowane czynności zapisz w tabeli 2 - Plan założenia żywopłotów.
Sporządź wykaz narzędzi i sprzętu niezbędnych do założenia żywopłotów w tabeli 3 - Wykaz narzędzi i sprzętu.
Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z założeniem 20 m2 trawnika metodą darniowania pełnego na terenie płaskim z nawożeniem. W tym celu wykorzystaj dane zawarte w tablicy z KNR 2-21 oraz cenniku robocizny i materiałów. Zestawienie wykonaj w tabeli 4 - Zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZE...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na podstawie zamieszczonego Planu zagospodarowania fragmentu terenu zieleńca oraz Przekroju A — A przez nawierzchnię placu, oblicz ilość materiałów potrzebnych do wykonania nawierzchni placu z obrzeżami. Wyniki obliczeń zapisz w tabeli - Zapotrzebowanie na materiały.
Na podstawie zamieszczonego Przekroju B - B opracuj plan prac związanych z zamocowaniem słupów trejażu w gruncie. Miejsca pod fundamenty są wyznaczone. Słupy z krawędziaków mają być zamocowane za pomocą kotw do zabetonowania. Planując prace należy uwzględnić wykonanie mieszanki betonowej. Zaplanowane czynności zapisz w tabeli - Plan prac związanych z zamocowaniem słupów trejażu w gruncie.
Sporządź wykaz narzędzi, sprzętu i materiałów niezbędnych do zamocowania słupów trejażu w gruncie w tabeli - Wykaz narzędzi, sprzętu i materiałów.
Na podstawie Planu zagospodarowania fragmentu terenu zieleńca uzupełnij opis przekroju betonowego murka oporowego na zamieszczonym szablonie - Przekrój C—C.
Na podstawie danych zawartych w tabelach - Wyciąg z KNR 2-21 Okładziny ścian i słupów, Cennik robocizny i materiałów sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z wykonaniem okładziny ściany murka oporowego. Okładzina ma być wykonana na przedniej ścianie murka. Należy ją wykonać z płytek klinkierowych na zaprawie cementowo-wapiennej. Powierzchnia ściany wynosi 2,5 m2. Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu - Zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZE...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Opracuj projekt koncepcyjny zagospodarowania terenu przedstawionego na Planie sytuacyjnym terenu.
Na podstawie danych zawartych w tabeli - Wyciąg z oferty szkółki roślin ozdobnych, dobierz rośliny do obsadzenia donicy ceramicznej umieszczonej na istniejącym tarasie. Dobierz trzy gatunki roślin balkonowych: dwa gatunki o zwisających pędach i kwiatach w kolorach białym i żółtym oraz jeden gatunek o pokroju wzniesionym i kwiatach w kolorze fioletowym. Zapisz dobrane rośliny i zapotrzebowanie na nie w tabeli - Wykaz roślin.
Na podstawie Schematu obsadzenia donicy ceramicznej C wykonaj projekt koncepcyjny nasadzeń. Projekt wykonaj techniką barwną w aspekcie letnim w rzucie z góry i widoku z boku na szablonie - Projekt nasadzeń.
Zaplanuj czynności związane z obsadzeniem skarpy roślinami okrywowymi z uprawy pojemnikowej. Skarpa została uformowana z żyznej ziemi, która spełnia wymagania roślin okrywowych. Uwzględnij prace związane z zabezpieczeniem skarpy przed zachwaszczeniem przy pomocy włókniny i ściółki. Zaplanowane czynności zapisz w tabeli - Plan wykonania obsadzenia skarpy roślinami okrywowymi.
W tabeli Wykaz narzędzi i sprzętu zapisz narzędzia i sprzęt niezbędne do wykonania czynności związanych z posadzeniem roślin okrywowych.
Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z obsadzeniem rabaty bylinowej o powierzchni 18 m2 roślinami w ilości 9 szt./m2. Do wykonania zestawienia wykorzystaj informacje zawarte na Planie sytuacyjnym terenu, dane z tablicy 0414 - wyciąg z KNR 2-21 - Obsadzenie kwietników bylinami, roślinami cebulkowymi i różami szlachetnymi oraz Cennika robocizny i materiałów.
Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu - Zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów.
Wszystkie formularze do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STY...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Uzupełnij projekt zagospodarowania fragmentu ogrodu przydomowego na podstawie dokumentacji rysunkowej zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym w postaci Planu zagospodarowania fragmentu ogrodu przydomowego, Przekroju A-A, Rysunku koncepcyjnego nawierzchni placu z płyt chodnikowych betonowych oraz Rysunku roboczego pergoli.
Opracuj plan budowy ścieżki o nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Do sporządzenia planu wykorzystaj Przekrój A-A. Zaplanowane czynności zapisz w tabeli 1. - Plan budowy ścieżki o nawierzchni z betonowej kostki brukowej.
Sporządź wykaz narzędzi i sprzętu, niezbędnych do budowy ścieżki o nawierzchni z betonowej kostki brukowej w tabeli 2. - Wykaz narzędzi i sprzętu.
Na podstawie Planu zagospodarowania fragmentu ogrodu przydomowego oraz Rysunku koncepcyjnego nawierzchni placu z płyt chodnikowych betonowych wykonaj przekrój konstrukcyjny przez nawierzchnię placu wraz z opisem warstw - Przekrój B-B. Rysunek wykonaj w skali 1:20.
Oblicz zapotrzebowanie na drewno potrzebne do wykonania pergoli na podstawie Rysunku roboczego pergoli. Wyniki obliczeń zapisz w tabeli 3. - Zapotrzebowanie na drewno.
Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z wykonaniem nawierzchni z płyt chodnikowych betonowych o wymiarach 50 x 50 x 7 cm z przerwami 5 cm, na placu o powierzchni 40 m2. Obliczenia wykonaj na podstawie danych zawartych w tabelach - Wyciąg z Katalogu Nakładów Rzeczowych 2-21 Układanie nawierzchni z płyt chodnikowych z pozostawieniem szczelin lub przerw chodnikowych, Cennik robocizny i materiałów oraz Planu zagospodarowania fragmentu ogrodu przydomowego. Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu - Zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?