TECHNIK KSIĘGARSTWA (kwalifikacja A.21 - AU.24 - HAN.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019   (DARMOWY)
TECHNIK KSIĘGARSTWA

TECHNIK KSIĘGARSTWA (kwalifikacja A.21 - AU.24 - HAN.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na podstawie wykazu książek proponowanych do sprzedaży oraz informacji zawartych w wyciągu z normy PN-N-01152-1/A1:1997. Opis bibliograficzny. Książki. sporządź zestawienie bibliograficzne 10 wydawnictw. W tym celu wypełnij druk zamieszczony w arkuszu egzaminacyjnym.
Sporządź ofertę księgarską promującą książki wydane w 2015 r. z wykazu książek proponowanych do sprzedaży, skierowaną do działkowiczów i właścicieli ogrodów. W celu opracowania oferty wykorzystaj informacje dotyczące działalności księgarni. Pismo sporządź w miejscu przeznaczonym w arkuszu egzaminacyjnym.
Wykonaj schemat kompozycji układu książek wydanych w 2015 r. z wykazu książek proponowanych do sprzedaży w oknie wystawowym księgarni. Zastosuj układ rytmiczny książek, wzbogacony elementami dekoracyjnymi związanymi z wiosną lub Dniem Działkowca. Umieść hasło promujące książki dla działkowców. Schemat wykonaj w miejscu przeznaczonym w arkuszu egzaminacyjnym.
Zaproponuj po dwa działania promujące czytelnictwo dla każdego z narzędzi promocji zapisanych w wykazie działań popularyzujących czytelnictwo. Wykaz działań uzupełnij w miejscu przeznaczonym w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK TECHNOLOGII ODZIEŻY (kwalifikacja A.12 - AU.14 - MOD.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIE...   (DARMOWY)
TECHNIK TECHNOLOGII ODZIEŻY

TECHNIK TECHNOLOGII ODZIEŻY (kwalifikacja A.12 - AU.14 - MOD.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj wdzianko damskie o fasonie przedstawionym na rysunku modelowym (Rys. 1.).
Wykorzystaj przygotowane na stanowisku egzaminacyjnym wykroje wdzianka z tkaniny zasadniczej i wkładu klejowego.
W przodzie zszyj zaszewki piersiowe według oznaczonych punktów montażowych i zaprasuj. Zszyj elementy przodu i tyłu wdzianka na linii boków i ramion oraz rękaw szwem zwykłym zaprasowanym.
Podklej wkładem klejowym obłożenie przodu i podkroju szyi. Zszyj obłożenia, krawędzie zewnętrzne obrzuć overlockiem.
Odszyj podkrój szyi i krawędzie przodu obłożeniem. Obłożenie przystębnuj do szwu na szerokość 0,1-K),2 cm, zgodnie z rysunkiem strukturalnym (Rys. 2.). Wykonaj ręczne zamocowanie obłożenia do bluzki na linii ramion.
Wszyj rękaw do prawego podkroju pachy zgodnie z oznaczonymi punktami montażowymi. Po wszyciu rękawa krawędź obrzuć łącznie overlockiem.
Po zakończeniu prac obetnij zbędne nici, wyprasuj wdzianko. Uszyte wdzianko pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym do oceny. Przed rozpoczęciem szycia:
- dobierz temperaturę prasowania do rodzaju materiału,
- wykonaj próbę prasowania,
- dokonaj próbnego przeszycia na maszynie.
Podczas wykonywania prac przestrzegaj przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Pracuj w odzieży roboczej.
Po wykonaniu zadania uporządkuj stanowisko pracy, posegreguj odpady.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

PROTETYK SŁUCHU (kwalifikacja Z.18 - MS.16 - MED.5) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019   (DARMOWY)
PROTETYK SŁUCHU

PROTETYK SŁUCHU (kwalifikacja Z.18 - MS.16 - MED.5) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Do gabinetu protetyki słuchu zgłosiła się pacjentka Dominika Stolarz, emerytka mieszkająca razem z rodziną. Już od wielu lat pani Dominika ma problemy ze słuchem, które pogłębiają się z wiekiem, jednak mimo to nie odczuwa potrzeby posiadania aparatu słuchowego.
Ze względu na niedosłuch pacjentki rodzina ma poważne problemy w porozumiewaniu się z nią. Z tego powodu członkowie rodziny postanowili skłonić panią Dominikę do zakupu przynajmniej jednego aparatu słuchowego. Ze względu na warunki finansowe pacjentki i jej rodziny aparat powinien być stosunkowo tani. Jednocześnie musi być możliwie prosty w użytkowaniu i niezbyt duży. Pacjentka oczekuje, że dzięki niemu nie będzie miała kłopotów w komunikacji z innymi osobami. Pacjentka przyniosła ze sobą aktualne badanie słuchu (audiogram).
• Oceń na podstawie audiogramu stan słuchu pacjentki i wypełnij Kartę pacjenta.
• Dobierz odpowiedni dla pacjentki aparat, korzystając z Wykazu aparatów i uzasadnij wybór w Karcie doboru aparatu słuchowego i wkładki.
• Dobierz odpowiednią wkładkę uszną, korzystając z Wykazu wkładek. Dla wybranej wkładki podaj zalecaną wielkość wentylacji i uzasadnij wybór w Karcie doboru aparatu słuchowego i wkładki.
• Dla wybranego aparatu i wkładki sporządź Instrukcję pielęgnacji aparatu słuchowego i wkładki.
Określ progi słyszenia dla przewodnictwa powietrznego i kostnego, przeprowadzając symulowane badanie audiometrii tonalnej. Wykorzystaj oprogramowanie, uruchomione na komputerze znajdującym się na Twoim stanowisku, symulujące działanie audiometru oraz reakcje wirtualnego pacjenta.
Wyniki przeprowadzonego badania zapisz na pulpicie komputera, nazywając plik swoim numerem PESEL, następnie na ich podstawie sporządź audiogram w arkuszu egzaminacyjnym - Audiogram wirtualnego pacjenta.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC...   (DARMOWY)
ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

W dniu dzisiejszym w poradni stomatologicznej będzie przyjęty pacjent, u którego zaplanowano zabieg pobrania wycisku czynnościowego na płycie protezy górnej w celu podścielenia protezy metodą pośrednią.
Przygotuj 2 litry roztworu preparatu dezynfekcyjnego Aniosyme DD1 oraz gotowy płyn do dezynfekcji narzędzi obrotowych. Sformułuj treść informacji na druku Metryczki na pojemnik z płynem dezynfekcyjnym do dużych narzędzi. Wykorzystaj ulotki informacyjne środków dezynfekcyjnych zamieszczone w arkuszu. UWAGA - Gotowość do przygotowania preparatów dezynfekcyjnych zgłoś przez podniesienie ręki. Po uzyskaniu zgody PZN i w obecności egzaminatora wykonaj czynności.
W oparciu o Polecenia lekarza dentysty, informacje zawarte w Ulotce masy wyciskowej oraz Karcie pacjenta przygotuj stanowisko pracy asystentki stomatologicznej i lekarza dentysty do planowanego zabiegu. Skompletuj na stanowisku pracy niezbędne materiały, narzędzia i sprzęt.
UWAGA - Stanowisko przygotowane do pracy zasygnalizuj przez podniesienie ręki. Po uzyskaniu zgody PZN i w obecności egzaminatora przygotuj masę wyciskową. Gotową pozostaw na stanowisku.
Uporządkuj stanowisko pracy po zabiegu. Wszystkie materiały i narzędzia użyte w czasie zabiegu traktuj jako zakaźne. Uzupełnij zamieszczoną w arkuszu dokumentację: dokonaj wpisów w Karcie pacjenta, wypełnij druki - Karta laboratoryjna, Informacja o terminie następnej wizyty oraz Metryczkę na pojemnik z odpadami medycznymi zakaźnymi. Arkusz pozostaw na biurku do oceny.
Podpisuj się jako Maria Pisemna. Za datę zabiegu przyjmij datę egzaminu. Wszystkie formularze do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.
Wykonując zadanie, przestrzegaj zasad ochrony środowiska, bezpieczeństwa, higieny i ergonomii pracy.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (kwalifikacja Z.8 - MS.8 - SPO.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERW...   (DARMOWY)
ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ (kwalifikacja Z.8 - MS.8 - SPO.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na podstawie zamieszczonego w arkuszu egzaminacyjnym fragmentu wywiadu środowiskowego przeprowadzonego z podopieczną Danutą Mrozek:
• określ problemy zdrowotne i psychospołeczne podopiecznej,
• zaplanuj sposoby realizacji wsparcia społecznego podopiecznej,
• wypełnij w imieniu podopiecznej Wniosek o dofinansowanie zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Za datę wypełnienia wniosku przyjmij datę egzaminu.
Fragment wywiadu środowiskowego oraz formularze do opracowania dokumentacji są zamieszczone w arkuszu egzaminacyjnym.
Wykonaj mycie głowy oraz zmianę koszuli nocnej podopiecznej, która w dniu dzisiejszym z powodu osłabienia przebywa w łóżku.
Czynności pielęgnacyjno-higieniczne wykonaj na fantomie osoby dorosłej leżącej w łóżku. Uwaga:
Przed przystąpieniem do wykonania czynności u podopiecznej przez podniesienie ręki zgłoś przewodniczącemu Zespołu Nadzorującego gotowość do wykonania zadania. Po uzyskaniu zgody w obecności egzaminatora przystąp do wykonania czynności.
Zabieg mycia głowy i zmianę koszuli nocnej wykonaj w czasie nie dłuższym niż 40 minut. Po upływie tego czasu przewodniczący ZN przerwie Ci wykonywanie czynności słowami „czas minął".
Postępuj zgodnie z procedurami, uwzględniając przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii. Do wykonania zadania wykorzystaj sprzęt, materiały i środki dostępne na stanowisku egzaminacyjnym i w magazynie.
Po wykonaniu zadania uporządkuj stanowisko pracy, a arkusz egzaminacyjny z wypełnioną dokumentacją pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 17 z 457 12 13 14 15 16 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?