Nawigacja
Przykładowe rozwiązania zadań

Lista wszystkich dostępnych rozwiązań zadań do pobrania:

UWAGA: Arkusze zawierają rozwiązanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale są zgodne także z pozostałymi kwalifikacjami.

Poniżej możesz zobaczyć skrócone wersje niektórych rozwiązań zadań.

TECHNIK INFORMATYK - Przykładowe rozwiązanie (Zadanie nr 3 CZERWIEC 2012)   (DARMOWY)
TECHNIK INFORMATYK

TECHNIK INFORMATYK - CZERWIEC 2012
Przykładowe rozwiązanie (Zadanie nr 3)

TYTUŁ: Projekt realizacji prac prowadzący do zlokalizowania( wstępnego zdiagnozowania) i ustalenia przyczyn usterki oraz usunięcia usterki (naprawienia ) systemu komputerowego a także opracowanie wskazań i instrukcji dla użytkowników komputera w celu wyeliminowania w przyszłości podobnych usterek.

Założenia do projektu realizacji prac wynikające z treści zadania  oraz  informacji przekazanych przez dyrektora firmy drobiarskiej "kurka" pracownikowi serwisu.

 • komputer powinien zostać naprawiony i skonfigurowany u klienta bez zdejmowania obudowy jednostki centralnej oraz bez reinstalacji systemu operacyjnego.
 • komputer używany jest do różnych prac związanych z działalnością zakładu   z dostępem do sieci i Internetu. W chwili obecnej w biurze trwają pracę modernizacyjne sieci komputerowej, więc fizyczne podłączenie komputera do sieci lokalnej i Internetu nie jest możliwe
 • w systemie istnieją następujące konta z uprawnieniami administratora:
  -Administrator, chronione hasłem gazwsx,
  -dyrektor, chronione hasłem DYREktor;
 • w systemie istnieje konto z ograniczonymi uprawnieniami:
  -sekretarka , chronione hasłem SEKREtarka
 • użytkownicy mają problem z przeglądaniem zawartości komputera. Nie widzą oni bowiem ikony dysku C:\ w oknie Eksploratora Windows.Jest to sytuacja niepożądana  i należy przywrócić wyświetlanie ikony dysku C:\
 • sekretarka nie może zapisywać większych większych  plików na twardym dysku. Za każdym  razem gdy to uczynić  pojawia się komunikat o braku miejsca  na dysku, pomimo , że jest to dysk o dużej pojemności, a dyrektor nie ma takich problemów. Należy zatem przywrócić możliwość nieograniczonego zapisywania dokumentów na dysku twardym przez sekretarkę.
 • ..........................................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK INFORMATYK - Przykładowe rozwiązanie (Zadanie nr 1 STYCZEŃ 2012)   (DARMOWY)
TECHNIK INFORMATYK

TECHNIK INFORMATYK - STYCZEŃ 2012
Przykładowe rozwiązanie (Zadanie nr 1)

TYTUŁ: Projekt realizacji prac prowadzący do zlokalizowania (zdiagnozowania wstępnego  i ustalenia przyczyn usterek) i usunięcia(naprawienia)usterek systemu komputerowego oraz opracowanie wskazówek dla użytkowników zapobiegające podobnym usterkom w przyszłości.

Założenia do projektu wynikające  z treści zadania oraz informacji przekazanych pracownikowi serwisu przez kierownika firmy "future" .

 • komputer powinien zostać naprawiony i skonfigurowany u klienta bez zdejmowania obudowy jednostki centralnej oraz bez reinstalacji systemu operacyjnego
 • komputer użytkowany jest  do prac biurowych z dostępem do sieci lokalnej i Internetu. W chwili obecnej w biurze trwają prace modernizacyjne sieci komputerowej ,więc fizyczne podłączenie komputera do sieci lokalnej i Internetu nie jest możliwe
 • w systemie istnieją  następujące konta z uprawnieniami  administratora:
  -administrator , chronione hasłem qweasdzxc
  -kierownik , chronione hasłem makler1
 • kierownik otrzymał z centrali firmy mail z załącznikiem  w postaci  pliku Wykresy.xls, który znajduje się  w jego folderze Moje dokumenty. Plik ten jest zaszyfrowany oraz chroniony hasłem supertajne i nie można go odczytać
 • kierownik próbował samodzielnie odczytać zaszyfrowany plik za pomocą oprogramowania deszyfrującego jednakże bezskutecznie. Należy pomóc kierownikowi w wyborze oprogramowania, pozostawiając mu samodzielną instalacje
 • w folderze kierownika Moje dokumenty znajduje się dokument Analiza.doc. Po dwukrotnym kliknięciu ikony dokument otwiera się w programie Internet Explorer, a jego treść jest nieczytelna. Należy przywrócić otwieranie się pliku w programie Microsoft Word.
 • .......................................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK INFORMATYK - Przykładowe rozwiązanie (Zadanie nr 1 CZERWIEC 2012)   (DARMOWY)
TECHNIK INFORMATYK

TECHNIK INFORMATYK - CZERWIEC 2012
Przykładowe rozwiązanie (Zadanie nr 1)

TYTUŁ: Projekt realizacji prac prowadzący do zlokalizowania (zdiagnozowania usterki) i usunięcia usterki (ustalenie przyczyn i naprawienia usterki) systemu komputerowego oraz przedstawienie wskazań i instrukcji dla użytkowników komputera w celu wyeliminowania w przyszłości podobnych usterek.

Założenia do projektu realizacji prac wynikające z treści zadania oraz  Informacji przekazanych  przez kierownika pracującego w firmie "Czech-Pol" pracownikowi serwisu. 

 • Komputer powinien został naprawiony i skonfigurowany w biurze bez zdejmowania obudowy jednostki centralnej oraz bez reinstalacji systemu operacyjnego.
 • Komputer użytkowany jest do prac związanych z tłumaczeniem tekstów z dostępem do sieci
 • lokalnej i Internetu. W chwili obecnej w firmie trwają prace modernizacyjne sieci
 • komputerowej, więc fizyczne połączenie komputera do sieci lokalnej i Internetu nie jest  możliwe.
 • W systemie istnieją  następujące konta z uprawnieniami administratora:
  - Administrator, chronione hasłem zxcvbnm,
  - kierownik, chronione hasłem  kierownik,
  - tlumacz1, chronione hasłem   tlumacz1,
  - tlumacz2, chronione hasłem  tlumacz2,
 • Pracownik tlumacz1 chciał usprawnić  działanie komputera, jednak podjęte przez niego czynności spowodowały nieprawidłowości w pracy systemu komputerowego.
 • ...............................................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK INFORMATYK) - Zadanie praktyczne nr 4 CZERWIEC 2011   (DARMOWY)
TECHNIK INFORMATYK

TECHNIK INFORMATYK - CZERWIEC 2011
Przykładowe rozwiązanie (Zadanie nr 4)

Tytuł pracy egzaminacyjnej:

Projekt realizacji prac prowadzący do zlokalizowania (zdiagnozowania wstępnego i ustalenia przyczyn) i usunięcia(naprawienia) usterek systemu komputerowego oraz opracowanie wskazówek dla użytkowników zapobiegających podobnym usterkom w przyszłości.

Założenia do projektu wynikające z treści zadania oraz informacji przekazanych pracownikowi serwisu komputerowego przez właściciela firmy.

 • Komputer (stacja robocza) ma być naprawiony i skonfigurowany w firmie bez zdejmowania obudowy jednostki centralnej , bez  reinstalacji systemu operacyjnego , bez utraty danych użytkowników znajdujących się  na dysku C:
 • Na stacji roboczej w firmie adres IP był uzyskiwany automatycznie(włączony serwer DHCP ).
 • W chwili obecnej w związku z modernizacją  sieci komputerowej fizyczne połączenie komputera z siecią lokalną i Internetem za pomocą kabla Ethernet nie jest możliwe.
 • Na komputerze zainstalowany jest system operacyjny Windows XP Professional albo Windows Vista Buissnes oraz pakiet biurowy MS Office.
 • Z zasobów komputera korzystają asystentka i instruktorzy, którzy umieszczają na nim pliki zawierające informacje o prowadzonych kursach:
  • asystentka firmy dotychczas logowała się na konto Sekretariat(hasło:  asdfg- konto typu: Administrator komputera)
  • instruktorzy logowali się na wspólne konto Kursy(bez hasła-konto typu: Użytkownicy),
 • .................................................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK INFORMATYK - Przykładowe rozwiązanie (Zadanie nr 6 CZERWIEC 2011)   (DARMOWY)
TECHNIK INFORMATYK

TECHNIK INFORMATYK - CZERWIEC 2011
Przykładowe rozwiązanie (Zadanie nr 6)

Tytuł pracy egzaminacyjnej:

Projekt realizacji prac prowadzący do zlokalizowania (zdiagnozowania i ustalenia przyczyn) i usunięcia (naprawienia) usterek systemu komputerowego oraz opracowania wskazówek  dla użytkowników zapobiegające podobnym usterkom w przyszłości.

Założenia do projektu wynikające z treści oraz przekazanych informacji przez właściciela firmy "meblex" pracownikowi Serwisu komputerowego.

 • sprzęt komputerowy(stacja robocza ) powinien zostać naprawiony  i skonfigurowany na miejscu we firmie ,bez zdejmowania obudowy jednostki centralnej oraz bez reinstalacji systemu operacyjnego. Bez utraty danych użytkowników znajdujących się na dysku C
 • fizyczne połączenie komputera z siecią lokalną  i Internetem za pomocą przewodu Ethernet nie jest możliwe
 • na komputerze zainstalowany jest system operacyjny Windows XP Professional (Windows Vista Business i pakiet biurowy MS  Office)
 • system komputerowy uruchamia się poprawnie i ma zainstalowane  oprogramowanie antywirusowe
 • Centrum zabezpieczeń  systemu Windows, zapora systemowa oraz usługa Windows są wyłączone
 • Konta Administrator(hasło:456) oraz kierownik(nie ma hasła)
  -należą do grupy  Administratorzy
 • ...................................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?