Nawigacja
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne n...   (DARMOWY)
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1 - STYCZEŃ 2014 Zadanie praktyczne nr 1 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Pracownica uległa wypadkowi. Informacje o pracownicy, charakterystyka pracy i opis zdarzenia są zamieszczone jako "Opis przypadku". W Formularzu nr 1 zapisz obowiązki pracodawcy po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku, przyczyny pośrednie i bezpośrednie wystąpienia wypadku, terminy dotyczące sporządzenia, przekazania i przechowywania dokumentacji powypadkowej pracownika oraz zaproponuj działania mające w przyszłości zapobiegać tego typom wypadkom. Wypełnij Protokół.

Opis przypadku:
Pani Katarzyna Kowalska od 12 lat jest zatrudniona w charakterze sprzątaczki w firmie W1TEKS z siedzibą w Jaworznie ul. Kalinowa 15 (NIP: 0123456789 REGON: 012345678). Do jej codziennych czynności należą: odkurzanie wykładzin w pokojach, zamiatanie i zmywanie podłogi w pokojach oraz korytarzach, opróżnianie koszy na śmieci, jak również mycie okien, zdejmowanie i wieszanie firan w oknach - raz w miesiącu.

Powierzchnia sprzątanych pomieszczeń waha się w granicach 10-18 nr, a ich wysokość licząc od podłogi wynosi 3 m. Podłogi na całej powierzchni są wyłożone wykładzinami syntetycznymi. Okna mają wysokość 1,7 m i usytuowane są na wysokości 0,9 m od powierzchni podłogi, są dwu- lub trzykwaterowe, otwierane do wewnątrz. 10 sierpnia 2012 r. pani Kowalska rozpoczęła pracę o godzinie 1400. W tym dniu zaplanowała mycie okien oraz parapetów .....................................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne n...   (DARMOWY)
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1 - CZERWIEC 2014 Zadanie praktyczne nr 1 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj ocenę ryzyka zawodowego metodą Wstępnej Analizy Zagrożeń (PHA) na stanowisku administracyjno-biurowym. Uwzględnij zasady ergonomii i zaproponuj działania, które zmniejszyłyby ryzyko i poprawiały komfort pracy. Formularze do wypełnienia znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym.

Opis sytuacji:
Właściciel zakładu mechanicznego zamierza zaadoptować jedno z pomieszczeń zakładu na pomieszczenie administracyjno-biurowe. W pomieszczeniu tym ma pracować 3 pracowników. Stanowisko pracy każdego z nich ma być wyposażone w biurko o wymiarach blatu 1,2 m x 2 m, komputer i drukarkę. Ponadto w pokoju będą się znajdować 2 szafy o wymiarach 0,90 m x 0,50m x 1,8m (wysokość), 2 regały o wymiarach 1 m x 0,50 m x 2 m (wysokość), 4 krzesła oraz stolik, na którym byłaby możliwość przygotowania i spożycia śniadania. Nad stolikiem zaplanowano szafkę na szklanki, kawę, herbatę itp. Pracownicy ci będą wykonywać prace administracyjno-biurowe w godzinach od 7.00 do 15.00.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

Ocenie podlegać będą 4 rezultaty
- Wypełniony Formularz 1. Minimalne wymagania bhp dotyczące pomieszczenia pracy oraz ergonomii pracy z komputerem,
- ........................................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2014   (DARMOWY)
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (BHP) - STYCZEŃ 2014
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Pracownik zatrudniony jest w firmie budowlanej na stanowisku kierownika budowy. Na podstawie przedstawionego opisu  stanowiska,  opisu  pomieszczenia oraz podanych przepisów i norm, wykonaj analizę i ocenę tego stanowiska pracy pod względem spełniania wymagań bezpieczeństwa pracy oraz ergonomii, a także ocenę ryzyka zawodowego. Zaproponuj działania prowadzące do zmniejszenia poziomu ryzyka zawodowego na tym stanowisku.

Opracowanie powinno zawierać:

  1. Tytuł wynikający z treści zadania.
  2. Założenia, czyli dane niezbędne do wykonania zadania wynikające z treści zadania i załączonej dokumentacji dotyczące pomieszczenia pracy oraz stanowiska pracy.
  3. Wykaz wymagań określonych w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii dotyczących pomieszczenia i stanowiska pracy kierownika budowy wraz z oceną spełniania tych wymagań w odniesieniu do przepisów zamieszczonych w załącznikach.
  4. Wykaz zagrożeń fizycznych, chemicznych, psychofizycznych i biologicznych występujących na stanowisku pracy kierownika budowy wraz z podaniem źródeł zagrożeń i ich skutków.
  5. ........................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Nowy egzamin zawodowy - podstawa kształcenia w zawodzie technik BHP
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

Nowa podstawa programowa kształcenia w zawodzie technik bezpieczeństwa i higieny pracy (325509)

Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Zadania szkoły i innych podmiotów prowadzących kształcenie zawodowe oraz sposób ich realizacji są uwarunkowane zmianami zachodzącymi w otoczeniu gospodarczo-społecznym, na które wpływają w szczególności: idea gospodarki opartej na wiedzy, globalizacja procesów gospodarczych i społecznych, rosnący udział handlu międzynarodowego, mobilność geograficzna i zawodowa, nowe techniki i technologie, a także wzrost oczekiwań pracodawców w zakresie poziomu wiedzy i umiejętności pracowników.

W procesie kształcenia zawodowego ważne jest integrowanie i korelowanie kształcenia ogólnego i zawodowego, w tym doskonalenie kompetencji kluczowych nabytych w procesie kształcenia ogólnego, z uwzględnieniem niższych etapów edukacyjnych. Odpowiedni poziom wiedzy ogólnej powiązanej z wiedzą zawodową przyczyni się do podniesienia poziomu umiejętności zawodowych absolwentów szkół kształcących w zawodach, a tym samym zapewni im możliwość sprostania wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy.

W procesie kształcenia zawodowego są podejmowane działania wspomagające rozwój każdego uczącego się, stosownie do jego potrzeb i możliwości, ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych ścieżek edukacji i kariery, możliwości podnoszenia poziomu wykształcenia i kwalifikacji zawodowych oraz zapobiegania przedwczesnemu kończeniu nauki.

Elastycznemu reagowaniu systemu kształcenia zawodowego na potrzeby rynku pracy, jego otwartości na uczenie się przez całe życie oraz mobilności edukacyjnej i zawodowej absolwentów ma służyć wyodrębnienie kwalifikacji w ramach poszczególnych zawodów wpisanych do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.

1. CELE KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik bezpieczeństwa i higieny pracy powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) oceniania stopnia zagrożeń i ryzyka zawodowego powodowanego przez czynniki chemiczne, fizyczne i biologiczne występujące w środowisku pracy;

2) rozwiązywania bieżących problemów technicznych i organizacyjnych związanych z bezpieczeństwem i ergonomią w skali zakładu pracy i w odniesieniu do stanowisk pracy;

3) współuczestniczenia w ustalaniu okoliczności, przyczyn wypadków i chorób zawodowych;

4) organizowania i prowadzenia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

2. EFEKTY KSZTAŁCENIA

Do wykonywania wyżej wymienionych zadań zawodowych niezbędne jest osiągnięcie zakładanych efektów kształcenia, na które składają się:

1) efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów;

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2013   (DARMOWY)
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (BHP) - CZERWIEC 2013
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Pracownica zatrudniona jest na stanowisku recepcjonistki w hotelu.
Wykonaj analizę i ocenę tego stanowiska pracy pod względem spełniania wymagań bezpieczeństwa pracy oraz ergonomii, a także ocenę ryzyka zawodowego.
Zaproponuj działania prowadzące do zmniejszenia poziomu ryzyka zawodowego na tym stanowisku.

Opracowanie powinno zawierać:

  1. Tytuł wynikający z treści zadania.
  2. Założenia, czyli dane niezbędne do wykonania zadania, wynikające z treści zadania i załączonej dokumentacji.
  3. Wykaz wymagań określonych w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii dotyczących pomieszczenia i stanowiska pracy oraz wykonywanych zadań przez recepcjonistkę w hotelu wraz z oceną spełniania tych wymagań.
  4. Wykaz zagrożeń niebezpiecznych oraz szkodliwych i uciążliwych z podziałem na: fizyczne, chemiczne, psychofizyczne i biologiczne występujących na stanowisku pracy recepcjonistki w hotelu wraz z podaniem źródeł zagrożeń i ich skutków sporządzony w KARCIE ANALIZY RYZYKA ZAWODOWEGO.
  5. Oszacowanie ryzyka zawodowego na stanowisku pracy recepcjonistki wg PN - N 18002: 2011 w skali pięciostopniowej z wyznaczeniem dopuszczalności ryzyka zawodowego dla każdego zidentyfikowanego zagrożenia sporządzone w KARCIE ANALIZY RYZYKA ZAWODOWEGO.
  6. Propozycje działań ograniczających lub eliminujących ryzyko zawodowe dla każdego zidentyfikowanego zagrożenia sporządzone w KARCIE ANALIZY RYZYKA ZAWODOWEGO.
  7. Łączną ocenę ryzyka zawodowego na stanowisku pracy recepcjonistki w hotelu wraz z wyznaczeniem jego dopuszczalności i uzasadnieniem przyjętego poziomu ryzyka.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 3 z 7 1 2 3 4 5 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?