Nawigacja
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZE...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Opracuj projekt koncepcyjny zagospodarowania terenu. Plan zagospodarowania terenu objętego opracowaniem, z zawartymi w nim wskazaniami dotyczącymi doboru roślin, znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym - Plan zagospodarowania fragmentu terenu.
Teren jest płaski. Stanowisko nasłonecznione. Miejscowe warunki glebowe odpowiadają III kategorii gruntu. Do opracowania koncepcji dobierz trzy kwitnące gatunki bylin zadarniających zgodnie ze wskazaniami zawartymi w Planie zagospodarowania fragmentu terenu.
Na podstawie danych zawartych w tabeli - Wyciąg z oferty szkółki roślin ozdobnych, zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym, sporządź wykaz roślin, które uwzględnisz przy wykonaniu projektu koncepcyjnego nasadzeń. Wybrane rośliny wpisz do tabeli - Wykaz roślin.
Projekt wykonaj techniką barwną na szablonie - Projekt koncepcyjny nasadzeń, w rzucie z góry z legendą i przekroju A - A. Wielkość roślin dopasuj do skali szablonu, uwzględniając charakter wzrostu zaprojektowanych roślin.
Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z posadzeniem krzewów żywopłotowych z całkowitą zaprawą dołów przewidzianych w planie zagospodarowania fragmentu terenu oraz danych zawartych w tabelach Wyciąg z KNR 2-21 Sadzenie krzewów żywopłotowych w rowach o szerokości do 45 cm oraz Cennik materiałów i robocizny. Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu - Zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów.
Na stanowisku egzaminacyjnym, oznaczonym Twoim numerem, wyposażonym w niezbędne materiały, narzędzia i sprzęt posadź roślinę pnącą metodą sadzenia z całkowitą zaprawą dołu. Miejsce sadzenia wyznacza znajdująca się na stanowisku konstrukcja wspierająca. Zachowaj kolejność wykonywanych czynności zgodnie ze sztuką.
Podczas sadzenia przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Po wykonanej pracy oczyść narzędzia i złóż w miejscu, z którego go pobrałeś. Uporządkuj stanowisko egzaminacyjne i posegreguj odpadki na organiczne, nieorganiczne i pozostałe.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STY...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Uzupełnij projekt zagospodarowania terenu parku miejskiego.
Na podstawie dokumentacji rysunkowej zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym w postaci Planu zagospodarowania fragmentu terenu parku miejskiego i Przekroju A-A schodów z bloków kamiennych opracuj plan wykonania schodów, przy założeniu, że skarpa została już wyprofilowana (teren wykorytowano i wycięto w skarpie stopnie) oraz wykonany został fundament betonowy schodów. Plan wykonania schodów zapisz w Tabeli 1 - Plan wykonania schodów z bloków kamiennych. Uwzględnij w planie wymiary elementów użytych do budowy schodów.
Sporządź wykaz narzędzi i sprzętu niezbędnych do wykonania schodów z bloków kamiennych w Tabeli 2 - Wykaz narzędzi i sprzętu.
Oblicz zapotrzebowanie na materiały niezbędne do wykonania schodów z bloków kamiennych bez uwzględniania budowy fundamentu. Wyniki obliczeń zapisz w Tabeli 3 - Zapotrzebowanie na materiały. Opisz przekrój konstrukcyjny nawierzchni ścieżki z płyt kamiennych na szablonie - Przekrój B-B. Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich materiałów i robocizny związanych z wybudowaniem jednego słupa pergoli z kamienia łamanego o objętości 0,35 m3 na podstawie danych zawartych w tabelach - Wyciąg z Katalogu Nakładów Rzeczowych KNR 2-21 Słupy pergoli i trejaży oraz Cennik materiałów i robocizny. Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu - Zestawienie kosztów bezpośrednich materiałów i robocizny.

Czas trwania egzaminu: 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STY...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Dobierz trzy gatunki roślin jednorocznych lub traktowanych w uprawie jako rośliny jednoroczne do obsadzenia skrzynek rozmieszczonych na obrzeżu tarasu. W koncepcji obsadzeń uwzględnij zawarte w legendzie wskazania dotyczące ich doboru, posługując się zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym planem tarasu.
Na podstawie danych zawartych w tabeli - Wyciąg z oferty szkółki roślin ozdobnych, sporządź wykaz roślin, które dobierzesz do obsadzenia skrzynek. Rośliny mają być sadzone w ilości 3 sztuk na 1 metr długości skrzynki. Wybrane rośliny wpisz do tabeli - Wykaz roślin.
Narysuj na zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym szablonie - Widok A-A, koncepcję obsadzenia dwóch skrzynek (widok od strony ogrodu). Rysunek opatrzony legendą wykonaj techniką barwną, dopasowując wielkość roślin do skali szablonu.
Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z napełnieniem ziemią żyzną oraz obsadzeniem 12 skrzynek rozmieszczonych na obrzeżu tarasu na podstawie danych zawartych w tabelach Wyciąg z Katalogu Nakładów Rzeczowych 2-21 Obsadzenie skrzynek lub waz roślinami kwietnikowymi jednorocznymi oraz Cennik materiałów i robocizny. Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu - Zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZ...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.22 - RL.22 - OGR.4) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Uzupełnij projekt zagospodarowania terenu.
Na podstawie dokumentacji rysunkowej zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym w postaci planu zagospodarowania fragmentu terenu i przekroju A - A opracuj plan wykonania chodnika z płyt betonowych chodnikowych na gruncie przepuszczalnym. Plan zapisz w tabeli - Plan wykonania chodnika.
Sporządź wykaz narzędzi i sprzętu niezbędnych do wykonania chodnika z płyt betonowych chodnikowych w tabeli - Wykaz narzędzi i sprzętu.
Wykonaj przekrój konstrukcyjny murka oporowego w skali 1:5 i opisz go. Rysunek z opisem wykonaj na szablonie - Przekrój B - B.
Opisz przekrój konstrukcyjny schodów na szablonie - Przekrój C - C.
Sporządź zestawienie kosztów bezpośrednich robocizny i materiałów związanych z wykonaniem 4,50 m2 chodnika z płyt betonowych na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem na podstawie danych zawartych w tabelach zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwami - Wyciąg z KNR 2-31 Chodniki z płyt betonowych i kamiennych oraz Cennik materiałów i robocizny. Zestawienie kosztów wykonaj na formularzu - Zestawienie kosztów bezpośrednich materiałów i robocizny.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZ...   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU (kwalifikacja R.21 - RL.21 - OGR.3) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Opracuj projekt koncepcyjny kwietnika o wymiarach 8 m x 4 m. Rośliny mają zostać posadzone w trójkątach wyznaczonych przez przekątne pola kwietnika. Jeden przeciwległy trójkąt o dłuższej podstawie ma zostać obsadzony roślinami kwitnącymi na czerwono, drugi trójkąt o dłuższej podstawie - roślinami kwitnącymi na żółto. Pozostałe dwa trójkąty mają zostać obsadzone roślinami ozdobnymi z liści. W każdym z nich ma być inny gatunek roślin.
Na podstawie danych zawartych w tabeli - Wyciąg z oferty szkółki roślin ozdobnych, sporządź wykaz roślin, który uwzględnisz przy wykonaniu projektu koncepcyjnego kwietnika. Wybrane rośliny wpisz do tabeli zamieszczonej w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą - Wykaz roślin.
Wykonaj barwny projekt kwietnika z legendą, w rzucie z góry, w skali 1:50 w miejscu oznaczonym w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą - Projekt koncepcyjny kwietnika. W projekcie uwzględnij rozstawę sadzenia roślin i ilość niezbędną do ich zakupu.
Sporządź kosztorys obejmujący obsadzenie całego kwietnika, korzystając z danych zawartych w tabelach zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym - Wyciąg z KNR 2-21 Obsadzenie kwietników roślinami kwietnikowymi jednorocznymi lub dwuletnimi i Cennik materiałów i robocizny. Przy sporządzaniu obmiaru zsumuj powierzchnie trójkątów kwietnika przewidzianych do obsadzenia roślinami o identycznej rozstawie i otrzymany obmiar zastosuj przy wyliczaniu kosztów robocizny i materiałów, natomiast do obliczenia wartości kosztorysowej wody zastosuj całkowitą powierzchnię kwietnika. Kosztorys wykonaj na formularzu zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą - Kosztorys.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 4 z 9 1 2 3 4 5 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?