TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA (kwalifikacja Z.3 - MS.3 - BPO.2) - Zadanie praktyczne nr...   (DARMOWY)
TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA

TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA (kwalifikacja Z.3 - MS.3 - BPO.2) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Uzupełnij zamieszczony formularz fragmentu „Instrukcji użycia i wykorzystania środków przymusu bezpośredniego przez kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej". W części I formularza określ, których środków przymusu bezpośredniego mogą użyć pracownicy ochrony podczas wykonywania zadań służbowych. W części II A określ przypadki użycia i wykorzystania środków przymusu bezpośredniego przez pracowników ochrony. W części II B uzupełnij brakujące dane dotyczące środka przymusu bezpośredniego, kategorii osób, wobec których, w przypadku zagrożenia chronionego mienia, używa się wyłącznie jednego środka przymusu bezpośredniego. W części III określ obowiązki pracowników ochrony w sytuacji zranienia osoby, wobec której użyte zostały środki przymusu bezpośredniego. W części IV formularza wymień informacje, które powinna zawierać notatka z użycia środków przymusu bezpośredniego w określonej sytuacji.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK MASAŻYSTA (kwalifikacja Z.1 - MS.1 - MED.10) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019   (DARMOWY)
TECHNIK MASAŻYSTA

TECHNIK MASAŻYSTA (kwalifikacja Z.1 - MS.1 - MED.10) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Przeprowadź ocenę palpacyjną stanu tkanek strony dłoniowej ręki i okolicy nadgarstka prawego oraz strony przedniej przedramienia prawego. Oceń ruchomość palców i stawu nadgarstkowego prawego, a następnie wykonaj masaż zgodnie ze Skierowaniem na zabieg masażu, zamieszczonym w arkuszu. Zabieg wykonaj na pacjencie, który przyjął pozycję siedzącą. Do wykonania zadania wykorzystaj informacje zawarte w Opisie stanu zdrowia i możliwości ruchowych pacjenta na podstawie wywiadu. Wypełnij Kartę zabiegów pacjenta oraz druk Informacje dla pacjenta.
Po zapoznaniu się z treścią zadania zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki gotowość do przygotowania stanowiska do zleconego masażu, a następnie kieruj się poleceniami wydawanymi przez przewodniczącego ZN.
W czasie wykonywania zadania na stanowisku do masażu zgłaszaj przez podniesienie ręki:
- zakończenie czynności związanych z przygotowaniem stanowiska do masażu,
- zakończenie czynności związanych z przygotowaniem pacjenta do zabiegu masażu,
- zakończenie wykonania masażu,
- zakończenie czynności związanych z uporządkowaniem stanowiska po wykonanym masażu.
Cały zabieg (ocenę oraz masaż) wykonaj w czasie nie dłuższym niż 20 minut lub do momentu, gdy usłyszysz od egzaminatora komunikat: „dziękuję", oznaczający konieczność zaprzestania dalszych czynności związanych z masażem. W przypadku braku komunikatu od egzaminatora zakończ masaż, gdy uznasz, że zadanie zostało przez Ciebie wykonane.
Na potrzeby egzaminu każdy z chwytów zastosowanych technik masażu powtórz 5 razy.
Po przekroczeniu czasu (20 minut) przewodniczący ZN przerwie Ci wykonanie masażu słowami „czas minął".
Zadanie wykonaj zgodnie z zasadami i procedurami uwzględniającymi przepisy BHP i ergonomię pracy. Wszystkie niezbędne do wypełnienia formularze znajdują się w arkuszu.
Po zakończeniu egzaminu arkusz pozostaw na indywidualnym stanowisku egzaminacyjnym, na stoliku.
Uwaga: Komunikując się z osobą pełniącą rolę Twojego pacjenta, przekazuj tylko komendy niezbędne do realizacji zadania. Rób to w taki sposób, aby nie przeszkadzać innym zdającym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI (kwalifikacja T.16 - TG.17 - SPC.7) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZE...   (DARMOWY)
TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI

TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI (kwalifikacja T.16 - TG.17 - SPC.7) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Opracuj dokumentację związaną z produkcją 4 000 kg skrobi ziemniaczanej i kontrolą jej jakości.
Korzystając z Instrukcji technologicznej produkcji skrobi ziemniaczanej sporządź zapotrzebowanie na surowce i opakowania niezbędne do wyprodukowania 4 000 kg skrobi ziemniaczanej, wypełniając Tabelę 1. Opracuj schemat technologiczny produkcji skrobi ziemniaczanej z uwzględnieniem stosowanych surowców, dodatków i materiałów pomocniczych, odpadów i produktów ubocznych oraz parametrów technologicznych. Sporządź wykaz maszyn i urządzeń do produkcji skrobi ziemniaczanej, uzupełniając Tabelę 2.
Korzystając ze Specyfikacji dla skrobi ziemniaczanej dokonaj oceny jakości partii skrobi ziemniaczanej na podstawie porównania wyników badań laboratoryjnych z wartościami podanymi w specyfikacji, uzupełniając Tabelę 3.
Korzystając z Instrukcji oznaczania zawartości wody (wilgotności) w skrobi ziemniaczanej metodą suszarkową sporządź wykaz sprzętu i naczyń laboratoryjnych niezbędnych do wykonania oznaczenia zawartości wody (wilgotności) w skrobi ziemniaczanej, wypełniając Tabelę 4.
Wszystkie niezbędne informacje oraz druki do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

KELNER (kwalifikacja T.10 - TG.11 - HGT.11) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019   (DARMOWY)
KELNER

KELNER (kwalifikacja T.10 - TG.11 - HGT.11) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Opracuj dokumentację na organizację konferencji zgodnie z zamówieniem złożonym przez Panią Annę Jabłońską, pełnomocnikiem Wydawnictwa Food Forum.

Zaproponuj pakiet konferencyjny korzystając z opracowanej w Centrum konferencyjne Hotelu Felix Oferty potraw i napojów restauracji Tabela 1. Propozycje pakietu zapisz w Formularzu 1. Wybór pakietu konferencyjnego z kalkulacją kosztów całkowitych konferencji.
Sporządź kalkulację wszystkich kosztów związanych z organizacją konferencji, uwzględniając dane zawarte w Tabeli 1. Oferta potraw i napojów restauracji Centrum konferencyjne HotelFelix, dane z Tabeli 2. Cennik usług dodatkowych Centrum konferencyjne Hotel Felix oraz informacje z zamówienia. Do sporządzenia kalkulacji całkowitej wykorzystaj Formularz 1. Wybór pakietu konferencyjnego z kalkulacją kosztów całkowitych konferencji.
Oblicz długość oraz liczbę stołów bankietowych niezbędnych do ustawienia stołu w kształcie litery U na obiad zasiadany dla wszystkich uczestników konferencji, korzystając z informacji zawartych w Tabeli 3. Wyposażenie restauracji, sali konsumenckiej i konferencyjnej Centrum konferencyjnego Hotel Felix oraz zamówienia. Wyniki obliczeń zapisz w Formularzu 2. Obliczenia długości oraz liczby stołów bankietowych do obiadu zasiadanego. W obliczeniach długości stołu przygotowywanego do obiadu zasiadanego przyjmij założenie, że odległość od krawędzi stołu do środka pierwszego nakrycia wynosi 45 cm, a odległość między środkami sąsiednich nakryć - 75 cm. Do obliczeń wykorzystaj zamieszczony w arkuszu egzaminacyjnym wzór - Wzór do obliczenia długości stołu.
Narysuj na planie sali konsumenckiej, zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym, propozycję ustawienia stołów do obiadu zasiadanego, zgodnie ze złożonym zamówieniem oraz wykonanymi obliczeniami. Oznacz na szkicu rozmieszczenie 60 osób, korzystając z informacji zamieszczonych w zamówieniu.
Sporządź schemat pierwszego nakrycia stołu dla jednego gościa, uwzględniając zaplanowane menu oraz dane z Tabeli 3. Wyposażenie restauracji, sali konsumenckiej i konferencyjnej Centrum konferencyjne Hotel Felix. Narysowane elementy nakrycia opatrz opisem w Formularzu 3. Schemat pierwszego nakrycia dla 1 gościa z opisem.
Zaplanuj niezbędną zastawę i sprzęt pomocniczy do przygotowania pierwszej przerwy kawowej uwzględniając 30% zapasu zgodnie z zaplanowanym menu w zamówieniu. Uzupełnij Formularz 4. Lista kontrolna zastawy stołowej i sprzętu.
Sporządź wykaz wyposażenia sali konsumenckiej i sali konferencyjnej, uwzględniając informacje zawarte w zamówieniu i Tabeli 3. Wyposażenie restauracji, sali konsumenckiej i konferencyjnej Centrum konferencyjne HotelFelix. Wypełnij Formularz 5. Wyposażenie sali konsumenckiej i sali konferencyjnej.
Wszystkie niezbędne formularze do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 150 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ (kwalifikacja T.7 - TG.8 - HGT.9) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2...   (DARMOWY)
TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ

TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ (kwalifikacja T.7 - TG.8 - HGT.9) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Korzystając z informacji niezbędnych do organizacji imprezy integracyjnej na Kaszubach, programu imprezy, oferty hotelu w języku obcym oraz informacji o programie rekreacyjnym, sporządź:
- arkusz kalkulacyjny kosztów imprezy integracyjnej,
- umowę zlecenia dla pilota wycieczek,
- informację dla uczestników spływu kajakowego,
- fakturę - procedura marży dla biur podróży.
Druki niezbędne do sporządzenia dokumentów znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym. Wszystkie dokumenty sporządź w języku polskim.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 150 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 43 z 457 38 39 40 41 42 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?