TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH (kwalifikacja A.23 - AU.26 - FRK.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC...   (DARMOWY)
TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH (kwalifikacja A.23 - AU.26 - FRK.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Sporządź dokumentację techniczną uwzględniaj ącą strzyżenie włosów, koloryzacj ę w kolorze ciemnego brązu i odcieniem miedzianym na konturze wewnętrznym oraz uformowanie fryzury dziennej zgodnej z zamieszczonym rysunkiem katalogowym.
Na szablonie 1 wykonaj rysunki instruktażowe zabiegu strzyżenia włosów, zgodnie ze wskazanym opisem i przebiegiem technologicznym.
Na szablonie 2 wykonaj rysunki instruktażowe zabiegu koloryzacji włosów, uwzględniając zamieszczony rysunek katalogowy i Skrót instrukcji użycia preparatu do koloryzacji. Wypełnij dokumentację technologiczną zabiegu.
Na szablonie 3 wykonaj rysunki instruktażowe zabiegu ondulacji fenowej zgodnie z kolejnością technologiczną oraz opisem poszczególnych szablonów.
Szablony do sporządzenia rysunków instruktażowych zamieszczone są w arkuszu egzaminacyjnym. Arkusz z wykonanymi rysunkami pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK HANDLOWIEC (kwalifikacja A.22 - AU.25 - HAN.2) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019   (DARMOWY)
TECHNIK HANDLOWIEC

TECHNIK HANDLOWIEC (kwalifikacja A.22 - AU.25 - HAN.2) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj prace związane z funkcjonowaniem Hurtowni Dywanów ANGOR sp. z o.o.
1. Sporządź i wydrukuj w programie magazynowo-sprzedażowym dokumenty dotyczące zdarzeń, które miały miejsce w maju 2019 r.:
— 08.05.2019 r. dowód magazynowy Pz nr 1/05/2019 potwierdzający przyjęcie do magazynu towarów zakupionych zgodnie z fakturą zakupu nr 99/05/2019,
— 10.05.2019 fakturę sprzedaży nr 1/05/2019 zgodnie z zamówieniem nr 17/05/2019 Przedsiębiorstwa Handlowego AGNES Jolanta Baranowska,
— 10.05.2019 r. dowód magazynowy Wz nr 1/05/2019 potwierdzający wydanie sprzedanych towarów z magazynu,
— 16.05.2019 r. dowód KP nr 1/05/2019 potwierdzający wpłatę gotówkową od Przedsiębiorstwa Handlowego AGNES Jolanta Baranowska za sprzedane towary zgodnie z fakturą nr 1/05/2019.
2. Uzupełnij zamieszczony w arkuszu egzaminacyjnym druk Wykaz towarów do uzupełnienia w Hurtowni Dywanów ANGOR sp. z o.o. w czerwcu 2019 r., uwzględniając Informację o planowanych stanach magazynowych wybranych towarów w Hurtowni Dywanów ANGOR sp. z o.o. i przedstawioną na wykresie prognozę sprzedaży wybranych towarów w Hurtowni Dywanów ANGOR sp. z o.o. w czerwcu
2019 r.
3. Dokonaj wyboru dostawcy towarów na podstawie ofert dwóch kontrahentów (język obcy do wyboru), zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym. Wpisz numer wybranej, korzystniejszej oferty i zapisz uzasadnienie jej wyboru na druku Wybór oferty handlowej dostawcy z uzasadnieniem wyboru, zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym, przy założeniu, że zamawianych będzie:
— 12 szt. dywanów RUBIN 60x 100,
— 10 szt. dywanów SZAFIR 200x300,
— 50 m.b. wykładziny podłogowej AGAT.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.20 - AU.23 - AUD.2) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019   (DARMOWY)
FOTOTECHNIK

FOTOTECHNIK (kwalifikacja A.20 - AU.23 - AUD.2) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Przygotuj projekt ulotki według wzoru - rysunek 2. W tym celu sfotografuj w atelier wzór ułożony z gwoździ na białym tle - rysunek 1. Podczas fotografowania zastosuj oświetlenie bezcieniowe, kompozycję centralną, kadr poziomy i zarejestruj obraz w formacie JPEG o najwyższej jakości.
Na pulpicie komputera utwórz folder o nazwie PESEL (PESEL to Twój numer PESEL). Do folderu PESEL przenieś jedno zdjęcie gwoździ wybrane do dalszej obróbki cyfrowej. Nie edytuj zdjęcia w programie graficznym, nadaj mu tylko nazwę PESEL metal. W celu wykonania ulotki pracuj na kopii pliku PESEL_metal.jpg.
Wykonaj projekt ulotki zgodnie z wytycznymi oraz ze wzorem - rysunek 2:
• parametry zapisu makiety: rozdzielczość 300 dpi, tryb koloru RGB, format zapisu PSD z zachowaniem warstw,
• wymiary ulotki: 176 x 250 mm,
• tło ulotki:
- w górnej części prostokąt o parametrach: 176 x 125 mm, kolor RGB (250, 250, 10)
- w dolnej części prostokąt o parametrach: 176 x 125 mm, kolor RGB (10, 150, 250)
• na warstwach należy umieścić 3 prostokąty w kolorze szarym o składowych RGB (215, 215, 215) z dodanym cieniem o dowolnych parametrach,
- prostokąt w górnej i dolnej części makiety o wymiarach 130 x 30 mm,
- prostokąt w środkowej części makiety o wymiarach 130 x 70 mm,
• na warstwach, zgodnie ze wzorem, należy umieścić pasy o szerokości 10 mm w kolorze niebieskozielonym, o składowych RGB (0, 255, 255) wypełnione sfotografowanymi gwoździami:
- dwa poziome pasy o rozmiarach 176 x 10 mm umieszczone pomiędzy szarymi prostokątami,
- cztery ukośne pasy umieszczone w narożnikach makiety,

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

ZSZ FRYZJER (kwalifikacja A.19 - AU.21 - AU.1 - FRK.2 - FRK.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC...   (DARMOWY)
FRYZJER

ZSZ FRYZJER (kwalifikacja A.19 - AU.21 - AU.1 - FRK.2 - FRK.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj zgodnie z oczekiwaniem klientki strzyżenie pielęgnacyjne i asymetryczną fryzurę okolicznościową. Do wykonania fryzury zastosuj technikę cegiełkową ondulacji wodnej oraz formę upięcia z pięciu elementów końskiego ogona przedstawioną na rysunkach poglądowych fryzury.
Uwaga Zakończenie nawijania włosów na wałki zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki. Do dalszego wykonywania zadania egzaminacyjnego przystąp po uzyskaniu zgody egzaminatora.
Wszystkie zabiegi wykonaj na włosach główki treningowej uwzględniając opis stanu włosów i oczekiwań klientki. Dobierz preparaty, sprzęt, metody i techniki do wykonania zabiegów fryzjerskich. Zadanie wykonaj na wyposażonym stanowisku. Rezultaty wykonania zadania oraz arkusz egzaminacyjny pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.
Opis stanu włosów i oczekiwań klientki
Klientka ma naturalne, lekko przesuszone włosy o długości około 45 cm. Końcówki włosów rozdwajają się. Skóra głowy jest zdrowa, bez widocznych zaczerwienień, blizn i ran. Klientka nie ma skłonności do alergii. W celu poprawy stanu włosów klientka oczekuje skrócenia końcówek włosów o około 1 cm. Życzy sobie asymetrycznego upięcia uformowanego po prawej stronie od szczytu głowy oraz wyraźnie spiralnej formy loka opadającego po lewej stronie twarzy.
Klientka chce, aby fryzura okolicznościowa była ozdobiona pasmem syntetycznych włosów, wygładzona i nabłyszczona.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA (kwalifikacja A.13 - AU.15 - AU.2 - DRM.4 - DRM.3) - Zadanie praktyczn...   (DARMOWY)
TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA

TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA (kwalifikacja A.13 - AU.15 - AU.2 - DRM.4 - DRM.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj półkę wiszącą zgodnie z dokumentacją rysunkową zamieszczoną w arkuszu egzaminacyjnym. Elementy składowe półki są częściowo przygotowane przez ośrodek egzaminacyjny. Wykonaj cięcie elementów półki na długość zachowując, dokładność ±1 mm. Elementy są docięte na szerokość przez ośrodek egzaminacyjny. Wytrasuj i wykonaj gniazda na kołki na szerszej powierzchni w ścianach bocznych półki oraz na wąskich powierzchniach wieńców górnego i dolnego. Zaokrąglij krawędzie we wszystkich elementach półki. Ściany boczne przednia oraz górna i dolna wąska powierzchnia, wieniec górny i dolny przednia wąska powierzchnia. Wyszlifuj elementy.
Uwaga! Po wykonaniu obróbki elementów półki wiszącej zgłoś przez podniesienie ręki Przewodniczącemu ZN gotowość do montażu wyrobu. Po uzyskaniu zgody możesz przystąpić do wykonywania czynności związanych z montażem wyrobu.
Dopasuj i sklej elementy. Półkę wiszącą zmontuj na stanowisku roboczym wyposażonym w odpowiednie narzędzia i przyrządy. Oczyść wyrób z kurzu i resztek kleju. Zamocuj zawieszki na ścianach bocznych na tylnej wąskiej powierzchni w górnej części ścian. Podczas pracy przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Po zakończeniu pracy oczyść narzędzia i posprzątaj stanowisko, a odpady umieść w pojemniku przeznaczonym na ten cel.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 25 z 457 20 21 22 23 24 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?