TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ (kwalifikacja B.22 - BD.18 - ELE.11) - Zadanie...   (DARMOWY)
TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ (kwalifikacja B.22 - BD.18 - ELE.11) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Instalacja fotowoltaiczna on-grid
W budynku został ukończony montaż instalacji fotowoltaicznej. Należy wykonać testy instalacji oraz sporządzić i dostarczyć inwestorowi dokumentację, która powinna, między innymi, zawierać kartę katalogową modułów fotowoltaicznych. Prawidłowo sporządzona dokumentacja jest dla inwestora potwierdzeniem, że instalacja działa poprawnie, a dla instalatora, w przypadku pojawienia się problemów, dowodem na prawidłowe działanie instalacji w momencie jej odbioru.
Zainstalowana u użytkownika instalacja fotowoltaiczna składa się z 12 szeregowo połączonych modułów PV typu SV60P.4-260 o mocy maksymalnej 260 Wp każdy. Należy przeprowadzić testy instalacji, przekazać inwestorowi dokumentację instalacji oraz przedstawić typowe wady i niesprawności modułów fotowoltaicznych.
Określ czynności składające się na testy instalacji fotowoltaicznej, wpisując TAK lub NIE przy wyszczególnionych czynnościach w Tabeli A.
Na podstawie danych katalogowych modułów serii SV60P zawartych w Tabeli 1. określ w Tabeli B. wybrane parametry zainstalowanych modułów PV. Zainstalowane moduły cechują się dodatnią tolerancją mocy. Podczas testów instalacji fotowoltaicznej okazało się, że szeregowe połączenie modułów w łańcuch do falownika wykonano przewodami o zbyt małym przekroju, co skutkowało zbyt wysokimi stratami mocy. Na podstawie szkicu połączenia modułów przedstawionego na Rysunku 1. oraz danych katalogowych modułu zawartych w Tabeli B. określ parametry instalacji fotowoltaicznej, które zapisz w Tabeli C. Korzystając ze wzorów zamieszczonych w Tabeli 2. dobierz właściwy przekrój przewodu, uwzględniając, że przewody fotowoltaiczne produkowane są o przekrojach: 1; 2,5; 4; 6; 10 mm2. Obliczony, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku oraz dobrany z typoszeregu przekrój przewodu PV zapisz w Tabeli C.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH (kwalifikacja A.62 - AU.62 - FRK.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIE...   (DARMOWY)
TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH (kwalifikacja A.62 - AU.62 - FRK.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na podstawie opisu stanu skóry piersi klientki oraz jej oczekiwań wykonaj zabieg ujędrniająco-modelujący na biust wraz z masażem i odpowiednio dobraną maską. Na potrzeby egzaminu zabieg wykonaj na fantomie piersi, na stoliku do manicure.
W pierwszej kolejności uzupełnij kartę klienta, następnie zgłoś przez podniesienie ręki chęć przejścia do magazynu. Z magazynu pobierz pudełko, w którym umieszczone są preparaty kosmetyczne, przybory, środki do wykonania zabiegu kosmetycznego, a następnie przejdź z nim do swojego stanowiska pracy i wyłóż na stolik pomocniczy tylko niezbędne do wykonania zadania materiały, przybory i preparaty. Pudełko z pozostałymi materiałami, przyborami i preparatami postaw obok indywidualnego stanowiska do pisania. Po przygotowaniu stanowiska do wykonania zabiegu, przez podniesienie ręki zgłoś gotowość do wykonania zabiegu i wykonaj go po uzyskaniu zgody przewodniczącego ZN w obecności egzaminatora.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH (kwalifikacja A.55 - AU.55 - PGF.5) - Zadanie praktyczne n...   (DARMOWY)
TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH

TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH (kwalifikacja A.55 - AU.55 - PGF.5) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wydrukuj na maszynie do drukowania cyfrowego dwie dwustronne, ośmiostronicowe, broszury pt. Polskie ssaki o wymiarach netto 195 x 125 mm.
Skorzystaj z pliku o nazwie polskie_ssaki.pdfumieszczonego na pulpicie komputera w zabezpieczonym hasłem A.55_p1 folderze A.55-materiały_01_19.06 oraz przygotowanego podłoża drukowego formatu A3.
Przed drukowaniem wykonaj ekonomiczną impozycję broszury uwzględniającą format i kolejność stronic oraz format zadrukowywanego arkusza. Na impozycji zamieść elementy dodatkowe pozwalające wykonać obróbkę wykończeniową. Kolejność stronic broszury powinna być zgodna z zamieszczonym plikiem PDF.
Po wydrukowaniu broszur zgłoś egzaminatorowi zakończenie pierwszej części zadania, a po uzyskaniu zgody przystąp do dalszych prac.
Wykonaj obróbkę wykończeniową wydruków pozwalającą uzyskać dwie oprawione zeszytowo, poziome broszury zszyte dwiema zszywkami wzdłuż krótszego boku.
Zadanie wykonaj na stanowiskach do drukowania cyfrowego i obróbki wykończeniowej wyposażonych w niezbędne maszyny, urządzenia, narzędzia i materiały.
Podczas wykonywania zadania przestrzegaj zasad bhp organizacji pracy, bhp i p.poż. oraz ochrony środowiska.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI (kwalifikacja A.34 - AU.34 - SPL.3) - Zadanie praktyczne ...   (DARMOWY)
TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI

TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI (kwalifikacja A.34 - AU.34 - SPL.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Port rzeczny we Wrocławiu otrzymał zlecenie uformowania puszek z lakierem na paletach, załadowania ich do kontenerów, które będą składowane w porcie, a następnie załadowania kontenerów na środki transportu śródlądowego.
Realizując to zlecenie:
- wypełnij Kartę formowania paletowej jednostki ładunkowej - zaplanuj najmniejszą liczbę paletowych jednostek ładunkowych (pjł) potrzebnych do załadunku wszystkich puszek z lakierem,
- wypełnij Kartę doboru kontenera i barki :
- zaplanuj rozmieszczenie paletowych jednostek ładunkowych w dwóch typach kontenerów, wykorzystując maksymalnie ich przestrzeń ładunkową,
- wybierz do przewozu towaru typ kontenera o najwyższym współczynniku ładowności,
- zaplanuj rozmieszczenie kontenerów wybranego typu na trzech typach barek, wykorzystując maksymalnie powierzchnię każdej z nich,
- wybierz do przewozu kontenerów typ barki o najwyższym współczynniku wypełnienia powierzchni,
- wypełnij Kartę kalkulacji czasów wykonania usług i koszty ich realizacji - oblicz czasy i koszty załadunku, przeładunku i składowania,
- wypełnij Dokument WZ dotyczący wydania puszek z lakierem, przyjmując datę wystawienia zgodną z datą egzaminu i nadając numer bieżący: 45/WZ/20xx
- wypełnij Fakturę za usługi realizowane w porcie, przyjmując datę wystawienia zgodną z datą egzaminu i nadając jej numer: 56/FS/20xx.
Wszystkie informacje niezbędne do rozwiązania zadania oraz druki do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI (kwalifikacja A.33 - AU.33 - SPL.2) - Zadanie praktyczne ...   (DARMOWY)
TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI

TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI (kwalifikacja A.33 - AU.33 - SPL.2) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Państwo Piotr i Agata Mazur mieszkający w Krakowie oraz ich 12 letni syn planują podróż do rodziny w Londynie z lotniska Balice w Krakowie. Podróżni planują odbyć podróż do Londynu dnia 5 września 2019 r. i wrócić do Krakowa dnia 12 września 2019 r. W drodze powrotnej państwo Mazur będą korzystać z komunikacji autobusowej na trasie Kraków Port Lotniczy - Kraków Główny. Po przybyciu do Krakowa Głównego pani Agata z dzieckiem udadzą się do domu, natomiast pan Piotr wyruszy w dalszą podróż pociągiem do Warszawy, ponieważ tego samego dnia musi się stawić w oddziale firmy w Warszawie przed godziną 18:00.
Państwo Mazur poprosili o zarezerwowanie podróży lotniczej z Krakowa do Londynu i z powrotem w klasie ekonomicznej (Y), a przejazdu pociągiem do Warszawy dla pana Piotra w klasie 2. Pan Mazur nie posiada uprawnień do zniżki na przejazd pociągiem.
W dniu wylotu tj. 05.09.2019 r. z lotniska w Krakowie Państwo Mazur udali się wraz z dzieckiem do stanowiska odprawy biletowo-bagażowej po karty pokładowe, okazali paszporty oraz poprosili o miejsce przy oknie dla syna, a dla siebie miejsca obok niego. Pasażerowie otrzymali informację, że do samolotu odlatującego do Londynu będą wpuszczani przez bramkę nr 10 na 30 minut przed rozkładowym czasem lotu. Państwo Mazur w drodze do Londynu i z powrotem będą posiadać dwa bagaże rejestrowane o wadze 15 kg każdy oraz dwa bagaże kabinowe o wadze 5 kg każdy, natomiast dziecko nie będzie posiadać żadnego bagażu.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 23 z 457 18 19 20 21 22 > >>