Nawigacja
FLORYSTA) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2011   (DARMOWY)
FLORYSTA

FLORYSTA - CZERWIEC 2011
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Pracownia florystyczna otrzymała od pana Piotra Jarczyńskiego zamówienie na wykonanie dekoracji na przyjęcie organizowane z okazji spotkania rodzinnego. Przyjęcie odbędzie się w okresie późnego lata na terenie wiejskiego ogrodu - w drewnianej altanie, przy stole o wymiarach 1,6 mx 4,0 m. Po obu stronach stołu znajdują się ławy, każda na 5 osób. Klient określił charakter dekoracji. Ma być naturalna, współgrająca z wiejskim otoczeniem. Kolorystyka materiału roślinnego, w tonacji pomarańczowo - żółto - czerwonej z dodatkiem zieleni. Pan Jarczyński dysponuje folią, sianem i słomą, które mogą wchodzić w skład dekoracji. Zamówienie obejmuje dekorację stołu oraz sześciu filarów altany. Klient sugeruje, aby dekorację filarów stanowiły girlandy z materiału przez niego udostępnionego, ozdobione roślinami wykorzystanymi do dekoracji stołu.

Opracuj projekt realizacji prac obejmujący dekorację stołu i sześciu filarów altany ogrodowej na przyjęcie organizowane z okazji spotkania rodzinnego.

Projekt realizacji prac powinien zawierać:

 1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
 2. Założenia, czyli dane niezbędne do rozwiązania zadania, wynikające z treści zadania i dokumentacji.
 3. Opis projektu dekoracji stołu wraz z uzasadnieniem stylu kompozycji, doboru roślin, materiałów technicznych i dekoracyjnych (wyboru należy dokonać na podstawie załączników zgodnie z zamówieniem klienta).
 4. Szlic blatu stołu (rzut z góry) z rozmieszczonymi dekoracjami.
 5. Wykaz czynności niezbędnych do wykonania
  - kompozycji na stół,
  - bukiecików na stół,
  - girland na filary altanki.
 6. Wykaz niezbędnych narzędzi.
 7. Kalkulację kosztów zakupu materiałów roślinnych, technicznych, dekoracyjnych oraz pojemników i naczyń niezbędnych do wykonania dekoracji stołu i filarów altanki.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

FLORYSTA) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2010   (DARMOWY)
FLORYSTA

FLORYSTA - CZERWIEC 2010
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Restauracja ,,U Wodnika" w Poznaniu organizuje degustację potraw z ryb słodkowodnych. W kwiaciarni klient zamówił dekorację 12 stołów ustawionych na tarasie ogrodowym odpowiadającą tematowi przyjęcia. Restauracja dysponuje stołami o kształcie okrągłym, przy każdym z nich zasiada 6 osób. Potrawy i napoje będą podawane podczas przyjęcia na stole pomocniczym, na którym nie jest planowana dekoracja.

Opracuj projekt realizacji prac dotyczących wykonania kompozycji w naczyniu do dekoracji stołu zgodnie z zamówieniem klienta.

Projekt realizacji prac powinien zawierać:

 1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
 2. Założenia, czyli dane niezbędne do rozwiązania zadania, wynikające z treści zadania i dokumentacji.
 3. Propozycję projektu kompozycji wraz z opisem i uzasadnieniem wyboru poszczególnych elementów (formy i proporcji kompozycji, kolorystyki, naczyń/pojemników, materiału roślinnego, materiałów dekoracyjnych, środków technicznych, techniki wykonania, sposobu ustawienia na stole) oraz rysunkiem perspektywicznym (rzut z góry oraz z boku stołu z dekoracją).
 4. Wykazy niezbędnych narzędzi, materiałów florystycznych oraz prac właściwych do wykonania kompozycji.
 5. Opis etapów wykonania kompozycji wg projektu.
 6. Zapotrzebowanie na materiały i kalkulację kosztów wykonania 1 kompozycji.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 5 z 5 1 2 3 4 5
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?