Nawigacja
ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ ...   (DARMOWY)
ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na wizytę w gabinecie stomatologicznym w dniu dzisiejszym jest zapisany pacjent na zabieg dewitalizacji miazgi zęba 26 w znieczuleniu nasiękowym. Pacjent będzie pierwszym, ale nie ostatnim pacjentem tego dnia.
Przygotuj siebie, środki ochrony indywidualnej dla pacjenta oraz stanowisko pracy (biurko i asystor) do rozpoczęcia pracy. Dobierz i zastosuj odpowiednie środki do dezynfekcji, a następnie wykonaj czynności związane z czynnym asystowaniem lekarzowi dentyście przy zaplanowanym zabiegu.
Do skompletowania potrzebnego sprzętu, leków, materiałów, instrumentarium, środków dezynfekcyjnych użyj plastikowej tacki.
Przygotuj na biurku wszystko potrzebne do sporządzenia 1 litra 2% roztworu środka do dezynfekcji narzędzi metodą zanurzeniową. Wypełnij metryczkę na pojemnik ze środkiem dezynfekcyjnym zamieszczoną w arkuszu, dokonaj obliczeń - ilości wody i użytego środka. Za datę i godzinę sporządzenia płynu przyjmij datę egzaminu i godzinę rzeczywistą.
W miejscu podpisu wpisz swój numer PESEL.
Do sporządzenia roztworu wykorzystaj Ulotkę informacyjną dotyczącą środka do dezynfekcji zanurzeniowej narzędzi; a do przygotowania znieczulenia Ulotkę informacyjną leku znieczulającego.

.....................................

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

 
POBIERZ ZADANIE Z ZAŁĄCZNIKAMI
Pełna wersja zawiera tylko treść zadania z załącznikami (bez rozwiązania).
Niektóre arkusze dostępne w Portalu nie zawierają KARTY PRACY EGZAMINACYJNEJ.
POBIERZ KLUCZ OCENIANIA DO ZADANIA
 
TEST TEORETYCZNY STYCZEŃ 2015
 
PODYSKUTUJ NA FORUM

ZOBACZ TEŻ:

Komentarze
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?