Nawigacja
ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC...   (DARMOWY)
ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2014 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Przygotuj siebie i stanowisko (biurko i asystor) do rozpoczęcia pracy. Dobierz i zastosuj odpowiednie środki do dezynfekcji.
Na wizytę w gabinecie protetycznym jest zapisana pacjentka, w celu wykonania ekstrakcji zęba 16. Pacjentka będzie pierwszą, ale nie jedyną pacjentką w dniu dzisiejszym.
Przygotuj wszystko do sporządzenia roztworu do wstępnej dezynfekcji narzędzi. Gotowość do wykonania roztworu zgłoś Przewodniczącemu ZNCP przez podniesienie ręki. W obecności egzaminatora, przygotuj 1,5 1 roztworu dezynfekcyjnego zgodnie z ulotką preparatu do dezynfekcji narzędzi. Wypełnij metryczkę na pojemnik ze środkiem dezynfekcyjnym.
W oparciu o Polecenia otrzymane od lekarza oraz informacje zawarte w Karcie pacjenta, przygotuj na biurku wszystkie niezbędne materiały, w tym także sprzęt jednorazowy dla pacjenta. Do skompletowania właściwego instrumentarium i leków posłuż się plastikową tacką.
Przygotuj asystor, na którym ułóż potrzebne narzędzia oraz leki do wykonania zabiegu. Przez podniesienie ręki, zgłoś gotowość Przewodniczącemu ZNCP.
Na polecenie egzaminatora, w jego obecności przygotuj znieczulenie i jeśli uznasz, że jest gotowe, połóż na metalowej tacce na asystorze. Po odejściu egzaminatora, traktuj zestaw do znieczulenia jak po użyciu u pacjenta.

 
POBIERZ ZADANIE Z ZAŁĄCZNIKAMI
Pełna wersja zawiera tylko treść zadania z załącznikami (bez rozwiązania).
Niektóre arkusze dostępne w Portalu nie zawierają KARTY PRACY EGZAMINACYJNEJ.
POBIERZ KLUCZ OCENIANIA DO ZADANIA
 
TEST TEORETYCZNY WRZESIEŃ 2014
 
PODYSKUTUJ NA FORUM

ZOBACZ TEŻ:

Komentarze
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?