Nawigacja
ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ...   (DARMOWY)
ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA

ASYSTENTKA STOMATOLOGICZNA (kwalifikacja Z.15 - MS.14 - MED.1 - WRZESIEŃ 2014 Zadanie praktyczne nr 1 + klucz oceniania (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na wizytę w gabinecie stomatologicznym jest zapisany pacjent w celu założenia wypełnienia tymczasowego w zębie 35 z wykorzystaniem formówki z napinaczem. Pacjent będzie kolejnym pacjentem w tym dniu.

Przygotuj siebie i stanowisko egzaminacyjne (kwalifikacja biurko i asystor) do rozpoczęcia pracy, a następnie wykonaj czynności związane z czynnym asystowaniem lekarzowi dentyście przy zaplanowanym zabiegu. Opierając się na Poleceniach lekarza oraz informacjach zawartych w Karcie pacjenta, przygotuj na asystorze narzędzia oraz leki i materiały potrzebne do wykonania zabiegu oraz na biurku sprzęt jednorazowy dla pacjenta. Do skompletowania instrumentarium, leków i materiałów posłuż się plastikową tacką.

Uwaga:
Przez podniesienie ręki zgłoś Przewodniczącemu Zespołu Nadzorującego Część Praktyczną (PZNCP) przygotowanie stanowiska oraz gotowość do przygotowania formówki i zarobienia wypełnienia czasowego. Po uzyskaniu zgody PZNCP i po usłyszeniu polecenia Egzaminatora proszę przygotować formówkę i wypełnienie", wykonaj zaplanowane czynności w obecności egzaminatora. Wykonaj polecenia lekarza.

 
POBIERZ ZADANIE Z ZAŁĄCZNIKAMI
Pełna wersja zawiera tylko treść zadania z załącznikami (bez rozwiązania).
Niektóre arkusze dostępne w Portalu nie zawierają KARTY PRACY EGZAMINACYJNEJ.
PRZYKŁADOWE ROZWIĄZANIA
 
TEST TEORETYCZNY CZERWIEC 2014
 
PODYSKUTUJ NA FORUM

ZOBACZ TEŻ:

Komentarze
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?