Nawigacja
TECHNIK STERYLIZACJI MEDYCZNEJ (kwalifikacja Z.20 - MS.18 - MED.12) - Zadanie praktyczne nr 1 CZE...   (DARMOWY)
TECHNIK STERYLIZACJI MEDYCZNEJ

TECHNIK STERYLIZACJI MEDYCZNEJ (kwalifikacja Z.20 - MS.18 - MED.12) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Do Centralnej Sterylizatorni z Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dostarczono dwa zestawy okolicznościowe.
W oparciu o Wykaz wyrobów medycznych przygotuj do procesu sterylizacji parą wodną w temperaturze 134°C w czasie 7 minut pakiet zawierający Zestaw okolicznościowy nr 1, złożony wyłącznie z wyrobów medycznych przeznaczonych do sterylizacji. Proces sterylizacji przeprowadzony zostanie w dniu dzisiejszym. Zestaw skompletuj na tacy narzędziowej.
UWAGA - Zasygnalizuj przez podniesienie ręki gotowość do wykonania higienicznej dezynfekcji rąk. Po uzyskaniu zgody PZN i w obecności egzaminatora wykonaj higieniczną dezynfekcję rąk techniką Ayliffe 'a. Następnie zapakuj skompletowany zestaw wraz ze wskaźnikiem chemicznym typu 4 w papier krepowany techniką skośną, warstwę zewnętrzną wykonaj z papieru koloru białego.
Do zamknięcia pakietu użyj taśmy wskaźnikowej i neutralnej.
Wypełnij Etykietę, wytnij z arkusza egzaminacyjnego, a następnie przyklej Etykietę na wykonany pakiet za pomocą taśmy neutralnej. Wyznacz jednomiesięczną datę ważności pakietu.
Wykonany pakiet z Zestawem okolicznościowym nr 1 pozostaw w miejscu wskazanym przez Przewodniczącego ZN.
Wypełnij Kartę procesów sterylizacji oraz Protokół niezgodności dla wyrobów medycznych niezakwalifikowanych do sterylizacji. Wypełniając dokumentację, stosuj datę zgodną z datą egzaminu. Arkusz pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym do oceny.
Po wykonaniu zadania uporządkuj stanowisko pracy oraz zdezynfekuj blat stołu do pakowania narzędzi. Wszystkie formularze do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.
Wykonując zadanie, przestrzegaj zasad ochrony środowiska, bezpieczeństwa, higieny i ergonomii pracy.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

 
POBIERZ ZADANIE Z ZAŁĄCZNIKAMI
Pełna wersja zawiera tylko treść zadania z załącznikami (bez rozwiązania).
Niektóre arkusze dostępne w Portalu nie zawierają KARTY PRACY EGZAMINACYJNEJ.
POBIERZ KLUCZ OCENIANIA DO ZADANIA
 
TEST TEORETYCZNY STYCZEŃ 2016
 
PODYSKUTUJ NA FORUM

ZOBACZ TEŻ:

Komentarze
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?