Nawigacja
TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ (kwalifikacja B.21 - BD.17 - ELE.10) - Zadanie...   (DARMOWY)
TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ (kwalifikacja B.21 - BD.17 - ELE.10) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2017 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj montaż fragmentu instalacji wodociągowej z rur PP DN 20 wraz z zestawem wodomierzowym zgodnie z rysunkiem 1. Połączenia rur polipropylenowych z kształtkami wykonaj za pomocą zgrzewania polifuzyjnego, stosując dane zawarte w tabeli 11. Połączenia kształtek przejściowych z elementami wyposażenia instalacji uszczelnij taśmą teflonową. Instalację wykonaj na odcinku doprowadzającym wodę do podgrzewacza zasilanego z instalacji fotowoltaicznej. Odległości między poszczególnymi elementami instalacji, montaż do ściany oraz odległość od poziomu posadzki wykonaj zgodnie z załączonym rysunkiem.
Następnie sporządź kosztorys uzupełniając brakujące dane i wypełniając tabele nr 8 i 9 na podstawie przedmiaru i zamieszczonej dokumentacji kosztorysowej. Przyjmij, że koszt jednej roboczogodziny wynosi 20 zł /r-g, a praca środka transportowego 500 zł /m-g.
Ponadto uzupełnij tabelę nr 10, do której wpisz nazwy czynności technologicznych z przeprowadzenia próby szczelności wykonanego odcinka instalacji wody zimnej z rur PP DN 20.
Podczas wykonywania prac zachowaj porządek na stanowisku pracy, przestrzegaj przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Po zakończeniu montażu oczyść używane narzędzia i sprzęt oraz uporządkuj stanowisko pracy.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

 
POBIERZ ZADANIE Z ZAŁĄCZNIKAMI
Pełna wersja zawiera tylko treść zadania z załącznikami (bez rozwiązania).
Niektóre arkusze dostępne w Portalu nie zawierają KARTY PRACY EGZAMINACYJNEJ.
POBIERZ KLUCZ OCENIANIA DO ZADANIA
 
TEST TEORETYCZNY CZERWIEC 2017
 
PODYSKUTUJ NA FORUM

ZOBACZ TEŻ:

Komentarze
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?