Nawigacja
TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.18 - MG.18 - MOT.5) - Zadanie praktyczne nr 1 STYC...   (DARMOWY)
TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.18 - MG.18 - MOT.5 - STYCZEŃ 2015
Zadanie praktyczne nr 1 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Podczas badania okresowego układu hamulcowego stwierdzono obniżoną skuteczność działania hamulca roboczego (tylny prawy) i awaryjnego (hamowanie nastąpiło po przesunięciu dźwigni hamulca o 6 zębów).
Wykonaj ocenę stanu technicznego hamulców tylnych, obejmującą: pomiar grubości szczęk hamulcowych, pomiar średnicy bębnów hamulcowych, wymianę zużytych lub uszkodzonych elementów oraz regulację naciągu linki hamulca. Zanim założysz bęben hamulcowy zgłoś, przez podniesienie ręki, wykonanie wcześniejszych etapów zadania.
Wypełnij Tabelę pomiarów. W tabeli oceny stanu technicznego zaznacz znakiem X "do wymiany" lub "do dalszej eksploatacji".
W oparciu o załączone tabele sporządź kalkulację kosztów naprawy i ewentualnej wymiany części wiedząc, że koszt jednej roboczogodziny wynosi 100 zł, a ceny podane w tabelach są cenami brutto.
Do naprawy i oceny stanu technicznego układu hamulcowego posługuj się dokumentacją techniczną oraz użyj narzędzia i sprzęt zgromadzone na stanowisku pracy.
Podczas wykonywania prac, przestrzegaj zasad BHP i ppoż.
Po zakończeniu prac uporządkuj stanowisko naprawcze.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2015   (DARMOWY)
TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2015

W dniu 14.02.20XX r. do serwisu samochodowego "Nasza specjalność to Ford Sp. z o.o." zgłosił się klient z samochodem Ford Fiesta 1,4 TDCI w celu wykonania przeglądu okresowego po 10 latach eksploatacji. Samochód o numerze rejestracyjnym WLX 3311, rok produkcji 2005 ma przebieg 81 656 km. Otwarto zlecenie nr 238/2014/M.
W trakcie przeglądu okazało się, że w samochodzie należy również wymienić pasek rozrządu. Wymiana paska rozrządu jest dodatkowo płatna, nie wchodzi w cenę standardowego przeglądu. Po wymianie paska rozrządu uzupełniono 0,5 litra płynu chłodniczego. Ponadto użyto trzech nakrętek mocujących prawą poduszKę silnika, których wymiana jest przewidziana w procedurze wymiany paska rozrządu.
Opracuj projekt realizscji prac związanych z wykonaniem przeglądu i montażu nowego paska rozrządu w tym samochodzie.
Wypełnij zlecenie serwisowe i sporządź kosztorys naprawy.

Projekt realizacji prac powinien zawierać:
1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
2. Dane/założenia wynikające z treści zadania i załączonej dokumentacji.
3. Wykaz części zamiennych, płynów eksploatacyjnych, narzędzi i przyrządów specjalnych niezbędnych do wykonania przeglądu i wymiany paska rozrządu.
4. Wykaz prac związanych z montażem nowego paska rozrządu z uwzględnieniem momentów dokręcania elementów.
5. Wykaz prac związanych z wykonaniem przeglądu po 10 latach ekspioatacji pojazdu.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.18 - MG.18 - MOT.5) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZE...   (DARMOWY)
TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.18 - MG.18 - MOT.5 - WRZESIEŃ 2014 Zadanie praktyczne nr 1 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Do warsztatu samochodowego zgłosił się klient, który uskarża się na stuki w przednim zawieszeniu z prawej i lewej strony podczas jazdy po nierównościach. Dodatkowo klient zgłasza stuki podczas kręcenia kierownicą z prawej strony i ściąganie pojazdu w jedną stronę. Ta usterka pojawiła się po uderzeniu prawym kołem w krawężnik.
Dokonaj oceny stanu technicznego elementów układu kierowniczego i zawieszenia kół przednich samochodu, znajdującego się na stanowisku egzaminacyjnym.
Dokonaj wymiany uszkodzonych części.
Dobierz odpowiednie metody wykonania diagnostyki oraz naprawy uszkodzonych elementów.
Podczas wykonywanych prac posługuj się dokumentacją techniczną, znajdującą się na stanowisku egzaminacyjnym. Przestrzegaj zasad postępowania stosowanych przy naprawach układów kierowniczych i zawieszeń oraz stosuj zasady BHP i ppoż.
Po ocenie stanu technicznego elementów wypełnij Kartę oceny elementów układu kierowniczego i zawieszenia kół przednich samochodu, znajdującą się na stanowisku egzaminacyjnym, wskazując części oraz przyczynę zakwalifikowania ich do wymiany. Wypisz zalecenia po dokonanej naprawie układu kierowniczego i zawieszenia.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.42 - MG.43 - MOT.6) - Zadanie praktyczne nr 1 + kl...   (DARMOWY)
TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.42 - MG.43 - MOT.6 - CZERWIEC 2014 Zadanie praktyczne nr 1 + klucz odpowiedzi (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Do serwisu pojazdów samochodowych zgłosił się klient, który chce wykonać przegląd oraz wymiany planowe dla pojazdu eksploatowanego przez 48 miesięcy liczonych od dnia jego zakupu. W celu zrealizowania obsługi:

1. wypełnij ZLECENIE OBSŁUGI, posługując się danymi z dowodu rejestracyjnego pojazdu zawartymi w Załączniku 1.
2. określ na podstawie Wykazu czynności obsługowych (Załącznik 2) czynności obsługowe, które należy przeprowadzić dla tego pojazdu i wpisz je w odpowiednie miejsca dokumentu KARTA OBSŁUGI.
3. zapisz w FORMULARZ NAPRAWY kolejne czynności, które powinien wykonać mechanik, aby przeprowadzić "ręcznie" wymianę oleju w silniku pojazdu.
4. posługując się wyciągiem z cennika (Załącznik 3) wypełnij KOSZTORYS, w którym określisz koszt wymiany oleju silnikowego dla samochodu klienta, zakładając że operacja ta będzie trwała 40 minut, a stawka za 1 roboczogodzinę wynosi 120 zł brutto.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.18 - MG.18 - MOT.5) - Zadanie praktyczne nr 1 + kl...   (DARMOWY)
TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (kwalifikacja M.18 - MG.18 - MOT.5 - CZERWIEC 2014
Zadanie praktyczne nr 1 + klucz odpowiedzi (kwalifikacje w zawodzie)

Wymień uszkodzone gniazdo prawej kolumny zawieszenia z łożyskiem oporowym, a następnie przeprowadź kontrolę ustawienia pochylenia kół przednich.
Przed wykonaniem pomiaru pochylenia kół przednich zmierz wartość ciśnienia w oponach oraz sprawdź w dokumentacji wymaganą wartość obciążenia samochodu.
Gotowość do dokręcenia śrub wymaganym momentem oraz wykonania pomiaru pochylenia kół przednich zgłoś przez podniesienie ręki.

Wyniki pomiarów zapisz w Karcie pomiarów. W rubryce Wnioski/uwagi Karty pomiarów zapisz swoją interpretację wartości zmierzonych w odniesieniu do wartości nominalnych/wymaganych i informacje o dalszych czynnościach do wykonania. Nie wykonuj regulacji geometrii zawieszenia. Podczas wykonywania zadania przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Demontowane śruby i nakrętki wymieniaj na nowe. Korzystaj z dostępnych na stanowisku instrukcji oraz danych diagnostycznych pojazdu. Po zakończeniu prac uporządkuj stanowisko.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 10 z 14 5 6 7 8 9 >