TECHNIK BHP) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2010   (DARMOWY)
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (BHP) - CZERWIEC 2010
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

W fabryce pomp wirnikowych znajduje się wydział obróbki mechanicznej. W jednym z pomieszczeń tego wydziału usytuowane są cztery stanowiska tokarskie, na których obrabia się korpusy pomp. Wykonaj analizę i ocenę stanowiska pracy tokarza pod względem spełnienia wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii, a także ocenę ryzyka zawodowego wraz z uzasadnieniem, w oparciu o przedstawiony opis stanowiska i pomieszczenia (Załączniki 1 - 3) oraz przepisy i normy (Załączniki 4-10). Zaproponuj sposoby zmniejszenia poziomu ryzyka zawodowego.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
  2. Założenia, czyli dane niezbędne do wykonania zadania, wynikające z treści zadania, opisu pomieszczenia i stanowiska pracy oraz przeprowadzonych pomiarów i oględzin.
  3. Wykaz wymagań określonych w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii dotyczących pomieszczenia oraz stanowiska pracy tokarza wraz z oceną spełnienia tych wymagań.
  4. Wykaz zagrożeń fizycznych, chemicznych i psychofizycznych występujących na stanowisku pracy tokarza wraz z podaniem źródeł zagrożeń i ich skutków.
  5. Oszacowanie ryzyka zawodowego związanego z poszczególnymi zagrożeniami zidentyfikowanymi na stanowisku pracy tokarza, zgodnie z metodą oszacowania ryzyka zawodowego w skali trójstopniowej.
  6. ...................................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ELEKTRONIK) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2010   (DARMOWY)
TECHNIK ELEKTRONIK

TECHNIK ELEKTRONIK - CZERWIEC 2010
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

W czasie zajęć w pracowni elektronicznej zbudowano prosty odbiornik radiowy pracujący na falach długich. Podczas ćwiczenia sprawdzano działanie jego bloków oraz zgodność parametrów rzeczywistych z parametrami technicznymi typowego odbiornika. Jednym z badanych bloków układu był demodulator AM.

Opracuj projekt realizacji prac związanych z uruchomieniem i sprawdzeniem działania demodulatora AM, którego schemat i dane techniczne przedstawiono w załączniku 1, zgodnie z instrukcją zawartą w załączniku 2. Na podstawie uzyskanych wyników pomiarów (Załącznik 4) oblicz współczynnik głębokości modulacji m dla zmodulowanego amplitudowo sygnału wejściowego detektora AM oraz wyznacz charakterystyki: przejściową U'm=f(m) i zniekształceń h=f(m) badanego detektora. Porównaj wyniki pomiarów (Załącznik 4) uzyskane podczas badania układu detektora AM na stanowisku wyposażonym zgodnie z załącznikiem 3 z danymi technicznymi typowego układu. Sformułuj wnioski dotyczące poprawności pracy układu detektora diodowego AM.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
  2. Założenia do opracowania projektu badania detektora AM wynikające z danych technicznych układu, wyposażenia stanowiska pomiarowego i wykonanych pomiarów.
  3. Wykaz działań związanych z uruchomieniem i badaniem demodulatora AM.
  4. ...........................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ROLNIK) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2010   (DARMOWY)
TECHNIK ROLNIK

TECHNIK ROLNIK - CZERWIEC 2010
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

W gospodarstwie rolnym, w którym prowadzona jest hodowla 20 krów mlecznych, planuje się wykorzystanie części użytków zielonych na wypas kwaterowy. Okres pastwiskowy trwa od 4 maja do 30 września. Krowy o średniej masie 550 kg/szt będą wypasane na pastwisku w jednej grupie. Na jednej kwaterze zwierzęta będą przebywały przez 4 dni. Kwatery należy zmieniać rotacyjnie, tak by po zejściu zwierząt nastąpiło odnowienie runi. Trawę z kwater, na których nie są wypasane krowy, przeznacza się na siano. Przy zastosowaniu nawozów mineralnych zgodnie z zaleceniami, planowany zbiór zielonki z 1 hektara wynosi 30 ton.

Opracuj projekt realizacji prac związanych z zaplanowaniem i użytkowaniem pastwiska w ciągu roku (okresu pastwiskowego). Uwzględnij zabiegi nawożenia i pielęgnacji użytków zielonych.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej.
  2. Założenia do projektu realizacji prac, wynikające z treści zadania i załączonej dokumentacji.
  3. Obliczenie powierzchni pastwiska na podstawie ilości i powierzchni niezbędnych do wypasu kwater (wynik podany z dokładnością do 2 miejsca po przecinku).
  4. Sprzęt i urządzenia niezbędne do zorganizowania pastwiska zgodnie z dobrostanem zwierząt.
  5. .......................

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2010   (DARMOWY)
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU - CZERWIEC 2010
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Ogród o miejscowych warunkach glebowych, odpowiadających drugiej klasie bonitacyjnej i pH ok. 5,0 jest w trakcie modernizacji polegającej na zbudowaniu zbiornika wodnego wyłożonego folią PVC i obsadzeniu go roślinnością. Zbiornik został już wytyczony oraz wykopany. Przewiduje się umieszczenie w nim roślin wodnych zgodnie z tabelą 1 (Załącznik 1) oraz obsadzenie brzegów sześcioma gatunkami bylin ozdobnych latem.

Opracuj projekt realizacji prac związanych z modernizacją ogrodu i pielęgnacją nowych nasadzeń roślinnych.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej,
  2. Założenia, czyli dane wynikające z treści zadania i załączników,
  3. Propozycję gatunków bylin przeznaczonych do obsadzenia brzegów zbiornika wodnego - na formularzu zamieszczonym w Karcie Pracy Egzaminacyjnej,
  4. Wykaz prac pielęgnacyjnych dla bylin w pierwszym roku po posadzeniu,
  5. Opis prac związanych z budową zbiornika wodnego i nasadzeniem roślin wodnych,
  6. Rysunek budowy zbiornika wodnego w formie przekroju i wizualizacji nasadzeń roślinnych w sezonie letnim, wykonany techniką barwną na szablonie zamieszczonym w Karcie Pracy Egzaminacyjnej,
  7. Kosztorys robocizny i materiałów związany z obsadzeniem zbiornika wodnego kłączami roślin wodnych - na formularzu zamieszczonym w Karcie Pracy Egzaminacyjnej.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK EKONOMISTA) - Zadanie praktyczne nr 5 CZERWIEC 2010   (DARMOWY)
TECHNIK EKONOMISTA

TECHNIK EKONOMISTA - CZERWIEC 2010
Zadanie nr 5 (egzamin zawodowy)

Zakłady Artykułów Papierniczych BRULION sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu zajmują się produkcją notesów biurowych. Jednostka jest podatnikiem podatku VAT.
W maju 2010 r. w zakładzie miały miejsce następujące zdarzenia gospodarcze:
- 05.05.2010 r. zakupiono biały papier do produkcji notesów biurowych w Hurtowni RYSIK sp. z o.o. - Załącznik 6,
- 05.05.2010 r. przyjęto do magazynu zakupiony biały papier według rzeczywistej ceny zakupu w ilości zgodnej z dowodem zakupu,
- 07.05.2010 r. wydano z magazynu do produkcji notesów biurowych 4000 szt. papieru białego,
- 27.05.2010 r. przyjęto z produkcji do magazynu notesy biurowe w ilości 3 000 szt. po4,00zł/szt.,
- 28.05.2010 r. sprzedano Hurtowni Wielobranżowej NASZA SZKOŁA S.A. 1 000 szt. notesów biurowych po cenie sprzedaży,
- 28.05.2010 r. wydano z magazynu sprzedane notesy biurowe Hurtowni Wielobranżowej NASZA SZKOŁA S.A. po rzeczywistym koszcie wytworzenia.

Opracuj projekt realizacji prac obejmujący sporządzenie dokumentów dotyczących funkcjonowania Zakładów Artykułów Papierniczych BRULION sp. z o.o., sporządzenie deklaracji dla podatku od towarów i usług VAT - 7, ewidencję operacji gospodarczych z maja 2010 r. oraz analizę produktywności aktywów w Zakładach Artykułów Papierniczych BRULION sp. z o.o. w latach 2008 - 2009. Wykonaj prace wynikające z projektu realizacji prac.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 422 z 457 417 418 419 > >>