|
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne n... (DARMOWY)
 TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2014 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Na podstawie przedstawionych danych wypełnij Formularz nr 1 oraz Protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy.
Opis zdarzenia:
Pani Anna Kowalska jest zatrudniona w firmie usługowo-produkcyjnej XXXX z siedzibą w Katowicach na stanowisku pracownika administracyjno-biurowego w dziale kadr do spraw osobowych. Praca prowadzona jest na jedną zmianę w godzinach od 7.30 do 15.30. Pracownica wykonuje prace związane z obsługą komputera, prowadzeniem dokumentacji, przyjmowaniem telefonów, obsługą faksu itp.
Powierzchnia pomieszczenia, w którym pracuje, wynosi 18 m2, a wysokość 3 m. Podłogi są równe, nieśliskie, wyłożone wykładzinami syntetycznymi na całej powierzchni. Oświetlenie jest elektryczne i naturalne - trzy okna o wymiarach 1,2 m x 1,7 m. W pomieszczeniu pracują w tym samym czasie 3 osoby.
11 marca 2014 r. pani Kowalska rozpoczęła pracę o godzinie 7.30. O godzinie 12.30 wstała od biurka, aby wyjąć dokumenty z szafy. W tym momencie poślizgnęła się i upadła. Koleżanka pracująca w tym samym pomieszczeniu pomogła jej wstać i udzieliła jej pierwszej pomocy. Ponieważ ból nie ustępował, koleżanka zawiadomiła pracodawcę. Pracodawca wezwał Pogotowie Ratunkowe, które zabrało panią Kowalską na oddział ratunkowy Szpitala Miejskiego, gdzie wykonano RTG stopy prawej nogi. Lekarz stwierdził skręcenie stawu skokowego prawego i ogólne stłuczenie. Założono szynę gipsową na okres ok. 3 tygodni, a po nim przewidziano kontrolę w poradni chirurgicznej. Okres niezdolności do pracy to ok. 4 tygodnie.
Poszkodowana pracownica posiada aktualne badania lekarskie i aktualne szkolenie bhp.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
TECHNIK HOTELARSTWA (kwalifikacja T.12 - TG.13 - HGT.3) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2014 (DARMOWY)
 TECHNIK HOTELARSTWA (kwalifikacja T.12 - TG.13 - HGT.3) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2014 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Hotel Astra*** w Rzeszowie otrzymał pisemne zamówienie na usługi podstawowe i dodatkowe.
Korzystając z zamówienia na usługi hotelarskie, oferty hotelu oraz fragmentu rozmowy gościa z pokojową z w języku obcym, sporządź:
- dokumenty związane z przyjęciem zamówienia i realizacją usług hotelarskich: zlecenie realizacji imprezy, kosztorys zamówionych usług, menu śniadania angielskiego, plan spotkań w sali konferencyjnej,
- dokumenty związane z pobytem gości w hotelu: harmonogram czynności poszczególnych działów hotelu, zamówienie usług pralniczych.
Potrzebne druki do sporządzenia dokumentów znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym.
Zamowienie na usługi hotelarskie
Proszę o rezerwację 15 pokoi dwuosobowych w terminie 24-26.09.2014 r. dla członków Stowarzyszenia, naszych partnerów handlowych z Anglii oraz ich rodzin. Zamawiam śniadania 25 i 26.09.2014 r. oraz kolacje 24 i 25.09.2014 r. dla 30 osób.
W związku z planowanym spotkaniem z przedstawicielami Urzędu Miasta w Rzeszowie proszę o zarezerwowanie sali konferencyjnej w dniu 25.09.2014 r. w godz. 9.30-16.30, a także przygotowanie rzutnika multimedialnego, ekranu i wskaźnika. Zamawiam również w czasie trwania konferencji obiad na godzinę 13.00 oraz dwie przerwy kawowe ok. godz. 11.00 i 15.00, dla 22 uczestników konferencji. W trakcie przerw kawowych proszę podać: napoje zimne i gorące, ciasteczka oraz owoce. Informuję, że w trakcie trwania konferencji pozostali goście będą nieobecni w hotelu.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
TECHNIK KUCHARZ (kwalifikacja T.6 - TG.7 - HGT.2) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2014 (DARMOWY)
 TECHNIK KUCHARZ (kwalifikacja T.6 - TG.7 - HGT.2) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2014 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Wykonaj po trzy zestawy potraw składających się z: kotletów z soczewicy i mięsa, sosu szczypiorkowego oraz rzodkiewek na gorąco, zgodnie z zamieszczonymi recepturami. Stanowisko do wykonywania potraw masz przygotowane: surowce odważone i odmierzone zgodnie z recepturą, jaja zdezynfekowane. Dobierz zastawę stołową, wyporcjuj w taki sposób, aby każda porcja zawierała dwa kotlety, sos i rzodkiewki.
Gorące potrawy podaj w wybranych naczyniach, podaj do nich sztućce.
Zgłoś Przewodniczącemu ZNCP poprzez podniesienie ręki gotowość do ekspedycji potraw.
Podczas wykonywania zadania przestrzegaj zasad organizacji pracy, bhp, ppoż. oraz ochrony środowiska. Po zakończeniu pracy uporządkuj stanowisko.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
TECHNIK MECHANIK (kwalifikacja M.44 - MG.44 - MEC.9) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2014 (DARMOWY)
 TECHNIK MECHANIK (kwalifikacja M.44 - MG.44 - MEC.9) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2014 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Przygotuj dokumentację technologiczną dotyczącą naprawy piętnastu bloczków jednokrążkowych (Rysunek PT.011). Naprawa polega na wymianie łożyska, wkrętów M4, podkładki odginanej dwustronnej oraz wykonaniu nowej rolki (Rysunek PT.011-1) z materiału o wyższej wytrzymałości. Planując proces obróbki rolki, uwzględnij wykonanie zabiegu przecinania na końcu operacji tokarskiej. Na podstawie rysunków i informacji zawartych w Tabelach 1., 2., 3., 4., 5. oraz wykazu maszyn, urządzeń, przyrządów i narzędzi, opracuj dokumentację:
- Zlecenie produkcyjne do wykonania rolek,
- Kartę instrukcyjną obróbki dla zabiegu przecinania,
- Kartę instrukcyjną montażu zespołu bloczka jednokrążkowego.
Do wykonania szkicu obróbki zabiegu przecinania wykorzystaj przygotowane stanowisko komputerowe z oprogramowaniem CAD. Gotowość wydruku zgłoś przewodniczącemu ZNCP przez podniesienie ręki. Na szkicu wpisz swój numer PESEL, a następnie wydrukuj na papierze formatu A4. Wydrukowany szkic oraz wykonaną w arkuszu egzaminacyjnym pozostałą dokumentację pozostaw na stanowisku.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
TECHNIK WETERYNARII (kwalifikacja R.10 - RL.11 - ROL.12) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2014 (DARMOWY)
 TECHNIK WETERYNARII (kwalifikacja R.10 - RL.11 - ROL.12) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2014 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami. Wykonaj rozmaz krwi psa, zabarw go metodą HE (hematoksyliną i eozyną) i zbadaj go pod kątem obecności form rozwojowych pasożyta B.canis. Instrukcja barwienia preparatu znajduje się w arkuszu egzaminacyjnym Zgłoś przez podniesienie ręki gotowość do wykonania rozmazu, żeby egzaminator mógł ocenić sposób wykonania rozmazu.
Wypełnij zamieszczoną w arkuszu egzaminacyjnym "Notatkę 1" oraz "Notatkę 2", opisując czynności podczas wykonywania rozmazu. Po wykonaniu i wybarwieniu rozmazu podnieś rękę, aby zgłosić gotowość do oceny rozmazu.
Przed rozpoczęciem badania mikroskopowego podnieś rękę, aby egzaminator mógł ocenić sposób mikroskopowania preparatu.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)
|
|