TECHNIK BUDOWNICTWA (kwalifikacja B.30 - BD.21 - BD.24 - BD.25 - BD.30 - BUD.25 - BUD.15 - BUD.14...   (DARMOWY)
TECHNIK BUDOWNICTWA

TECHNIK BUDOWNICTWA (kwalifikacja B.30 - BD.21 - BD.24 - BD.25 - BD.30 - BUD.25 - BUD.15 - BUD.14 - TKO.4) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Sporządź, wykorzystując program komputerowy do kosztorysowania, kosztorys ofertowy na wykonanie robót ziemnych i fundamentowych.
Do wykonania zadania wykorzystaj dokumentację rysunkową, opis projektowanych robót oraz cennik
robocizny, materiałów i sprzętu.
Do kalkulacji kosztów zastosuj metodę szczegółową.
Zgłoś przez podniesienie ręki przewodniczącemu ZNCP gotowość do wykonania wydruku kosztorysu, a po uzyskaniu zgody wykonaj wydruk.
Wydruk kosztorysu zawierający: stronę tytułową, przedmiar robót wraz z obliczeniami ilości poszczególnych robót budowlanych, kalkulację kosztorysową zawierającą nakłady rzeczowe i ceny czynników produkcji oraz narzuty kosztorysowe wraz z podsumowaniem dołącz do swojej pracy egzaminacyjnej i pozostaw na stanowisku.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK BUDOWNICTWA (kwalifikacja B.18 - BD.29 - BD.14 - BUD.12) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESI...   (DARMOWY)
TECHNIK BUDOWNICTWA

TECHNIK BUDOWNICTWA (kwalifikacja B.18 - BD.29 - BD.14 - BUD.12) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj 5 warstw ścianki działowej połączonej ze ścianą nośną za pomocą stalowych kotew zgodnie z rysunkiem 1 oraz tynk cienkowarstwowy mozaikowy zgodnie z rysunkiem 2.
Ściankę wykonaj z cegły kratówki K-3 na tradycyjnej zaprawie murarskiej. Kotwy jednym końcem przybij do ściany nośnej, a drugi koniec wygnij pod kątem prostym i umieść w poziomej spoinie ścianki działowej na wysokości 1 i 4 warstwy. Przesunięcie spoin w kolejnych warstwach ścianki ma wynosić 1/2 cegły. Zastosuj metodę murowania na spoiny pełne.
Tynk cienkowarstwowy mozaikowy wykonaj na fragmencie ściany o wymiarach 1,05 x 0,5 m. Podłoże pod tynk jest pokryte warstwą tynku cementowo-wapiennego i zagruntowane.
Zaprawę do murowania oraz zaprawę do wykonania tynku mozaikowego przygotuj zgodnie z umieszczonymi na opakowaniach instrukcjami producenta.
Zadanie wykonaj na przygotowanym stanowisku egzaminacyjnym, przestrzegając wymagań zawartych w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, a także zgodnie z zasadami organizacji pracy, przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony środowiska. Po wykonaniu prac oczyść narzędzia i sprzęt, uporządkuj stanowisko, a odpady umieść w odpowiednich pojemnikach.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 210 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK BUDOWNICTWA (kwalifikacja B.16 - BD.12 - BUD.1) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2015   (DARMOWY)
TECHNIK BUDOWNICTWA

TECHNIK BUDOWNICTWA (kwalifikacja B.16 - BD.12 - BUD.1) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj szkielet zbrojenia stopy fundamentowej zgodnie z rysunkiem konstrukcyjnym stopy fundamentowej oraz specyfikacją wykonania i odbioru robót zbrójarskich.
Przygotuj pręty zbrojenia nr 1, nr 2, nr 3 o wymiarach i kształtach zgodnych z przedstawionymi na rysunku. Cztery pręty nr 2 ze stali żebrowanej o średnicy 12 mm są już docięte, znajdują się na stanowisku pracy i należy je ukształtować zgodnie z rysunkiem. Stal gładką potrzebną do przygotowania zbrojenia z prętów nr 1 i nr 3 należy dobrać z magazynu.
Ukończenie przygotowania zbrojenia do montażu zgłoś przewodniczącemu ZNCP przez podniesienie ręki i poczekaj na pozwolenie kontynuowania pracy.
Połącz przygotowane pręty w szkielet zbrojenia za pomocą drutu wiązałkowego. Skrajne pręty siatki zbrojenia stopy fundamentowej połącz za pomocą trwałych węzłów zbrój arskich martwych na każdym skrzyżowaniu, a na pozostałych na co najmniej co drugim skrzyżowaniu. Pręty nr 2 i strzemiona nr 3 połącz sztywnymi i trwałymi węzłami zbrój arskimi krzyżowymi na każdym skrzyżowaniu.
Szkielet z prętów nr 2 i nr 3 połącz z siatką zbrojenia stopy fundamentowej za pomocą węzłów zbrój arskich martwych.
Wykonany szkielet zbrojenia stopy ułóż w przygotowanym deskowaniu z zachowaniem wymaganego otulenia zbrojenia.
Prace wykonaj zgodnie z technologią robót zbrojarskich na stanowisku wyposażonym w niezbędne materiały, narzędzia i sprzęt. Podczas wykonywania prac przestrzegaj zasad organizacji pracy, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony środowiska.
Po zakończeniu pracy uporządkuj stanowisko robocze, a odpady umieść w odpowiednim pojemniku.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ADMINISTRACJI (kwalifikacja A.68 - AU.68 - EKA.1) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2015   (DARMOWY)
TECHNIK ADMINISTRACJI

TECHNIK ADMINISTRACJI (kwalifikacja A.68 - AU.68 - EKA.1) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

W dniu 8 października 2015 r. do Urzędu Stanu Cywilnego we Wrocławiu wpłynął wniosek o zmianę nazwiska Jerzego Karola urodzonego 27 kwietnia 1988 roku w Głogowie, syna Tomasza i Marzeny Karol z domu Wojciechowskiej, legitymującego się dowodem osobistym seria AGV numer 547689 wydanym przez Prezydenta Miasta Wrocławia dnia 10 maja 2006 roku. Interesant do złożonego wniosku dołączył odpis zupełny aktu urodzenia oraz potwierdzenie uiszczonej opłaty za wydanie decyzji. Jerzy Karol jest stanu wolnego, zameldowany na pobyt stały pod adresem ul. Gwarecka 17/54, 54-402 Wrocław.
Zarejestruj wniosek o zmianę nazwiska na formularzu - Spis spraw, który znajduje się w arkuszu egzaminacyjnym. W pozycji Referent wpisz swój numer PESEL.
Zarejestrowany wniosek o zmianę nazwiska, który złożył interesant, uzupełnij o znak sprawy i wpisz adnotacje urzędowe. Wniosek znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym.
Sporządź do podpisu przez upoważnioną osobę, decyzję administracyjną w przedmiotowej sprawie. Druk do sporządzenia decyzji znajdziesz w arkuszu egzaminacyjnym. Miejsce przeznaczone na złożenie podpisu przez osobę upoważnioną do wydania decyzji w przedmiotowej sprawie pozostaw niewypełnione.
Załóż metrykę sprawy na formularzu, który znajduje się w arkuszu egzaminacyjnym pod nazwą Metryka sprawy. W miejscach przeznaczonych na oznaczenie osoby podejmującej dane czynności wpisz swój numer PESEL.
Informacje niezbędne do wykonania zadania zawarte są w dokumentach zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK RACHUNKOWOŚCI (kwalifikacja A.65 - AU.65) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2015   (DARMOWY)
TECHNIK RACHUNKOWOŚCI

TECHNIK RACHUNKOWOŚCI (kwalifikacja A.65 - AU.65) - Zadanie praktyczne nr 1 WRZESIEŃ 2015 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Mariusz Pol prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie produkcji i sprzedaży torebek damskich pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjne BAG Mariusz Pol. Przedsiębiorca jest czynnym podatnikiem VAT i cały obrót jest opodatkowany podatkiem VAT.
Wykonaj prace dla Przedsiębiorstwa Produkcyjnego BAG Mariusz Pol:
1. Sporządź i wydrukuj z programu kadrowo-płacowego:
- Umowę o pracę nr 1/2015 dla Tomasza Kina zgodnie z danymi zawartymi w arkuszu egzaminacyjnym,
- Listę płac nr 1/2015 dla Tomasza Kina za lipiec 2015 r. (wydruk z programu Symfonia - lista płac rozbudowana),
- Polecenie przelewu wynagrodzenia za maj dla Tomasza Kina na dzień 31.07.2015 r.
2. W programie do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów:
- zaksięguj osiągnięte przychody i poniesione koszty na podstawie załączonych dowodów księgowych i sporządzonej listy płac za lipiec 2015 r.,
- wydrukuj podatkową księgę przychodów i rozchodów za lipiec 2015 r.,
- sporządź rejestry zakupu i sprzedaży VAT za lipiec 2015 r.,
- sporządź i wydrukuj deklarację dla podatku od towarów i usług za lipiec 2015 r. (proporcja bazowa na rok 2015 wynosi 100%, data sporządzenia deklaracji 25.08.2015 r.)
Wykonaj zadanie na stanowisku egzaminacyjnym wyposażonym w komputer z oprogramowaniem do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów i programem kadrowo-płacowym oraz i podłączoną drukarką.
Prace w programie do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów rozpocznij od:
- wprowadzenia danych identyfikacyjnych Przedsiębiorstwa Produkcyjnego BAG Mariusz Pol,
- wpisania swojego numeru PESEL pod nazwą Przedsiębiorstwa Produkcyjnego BAG Mariusz Pol,
- założenia kartoteki urzędu skarbowego,
- wprowadzenia danych właściciela przedsiębiorstwa Mariusza Pola (wspólnika),
- założenia kartotek kontrahentów na podstawie załączonych dokumentów księgowych.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 304 z 457 299 300 301 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?