ZSZ FRYZJER (kwalifikacja A.19 - AU.21 - AU.1 - FRK.2 - FRK.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC...   (DARMOWY)
FRYZJER

ZSZ FRYZJER (kwalifikacja A.19 - AU.21 - AU.1 - FRK.2 - FRK.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj zgodnie z oczekiwaniem klientki strzyżenie pielęgnacyjne i asymetryczną fryzurę okolicznościową. Do wykonania fryzury zastosuj technikę cegiełkową ondulacji wodnej oraz formę upięcia z pięciu elementów końskiego ogona przedstawioną na rysunkach poglądowych fryzury.
Uwaga Zakończenie nawijania włosów na wałki zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki. Do dalszego wykonywania zadania egzaminacyjnego przystąp po uzyskaniu zgody egzaminatora.
Wszystkie zabiegi wykonaj na włosach główki treningowej uwzględniając opis stanu włosów i oczekiwań klientki. Dobierz preparaty, sprzęt, metody i techniki do wykonania zabiegów fryzjerskich. Zadanie wykonaj na wyposażonym stanowisku. Rezultaty wykonania zadania oraz arkusz egzaminacyjny pozostaw na stanowisku egzaminacyjnym.
Opis stanu włosów i oczekiwań klientki
Klientka ma naturalne, lekko przesuszone włosy o długości około 45 cm. Końcówki włosów rozdwajają się. Skóra głowy jest zdrowa, bez widocznych zaczerwienień, blizn i ran. Klientka nie ma skłonności do alergii. W celu poprawy stanu włosów klientka oczekuje skrócenia końcówek włosów o około 1 cm. Życzy sobie asymetrycznego upięcia uformowanego po prawej stronie od szczytu głowy oraz wyraźnie spiralnej formy loka opadającego po lewej stronie twarzy.
Klientka chce, aby fryzura okolicznościowa była ozdobiona pasmem syntetycznych włosów, wygładzona i nabłyszczona.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA (kwalifikacja A.13 - AU.15 - AU.2 - DRM.4 - DRM.3) - Zadanie praktyczn...   (DARMOWY)
TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA

TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA (kwalifikacja A.13 - AU.15 - AU.2 - DRM.4 - DRM.3) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj półkę wiszącą zgodnie z dokumentacją rysunkową zamieszczoną w arkuszu egzaminacyjnym. Elementy składowe półki są częściowo przygotowane przez ośrodek egzaminacyjny. Wykonaj cięcie elementów półki na długość zachowując, dokładność ±1 mm. Elementy są docięte na szerokość przez ośrodek egzaminacyjny. Wytrasuj i wykonaj gniazda na kołki na szerszej powierzchni w ścianach bocznych półki oraz na wąskich powierzchniach wieńców górnego i dolnego. Zaokrąglij krawędzie we wszystkich elementach półki. Ściany boczne przednia oraz górna i dolna wąska powierzchnia, wieniec górny i dolny przednia wąska powierzchnia. Wyszlifuj elementy.
Uwaga! Po wykonaniu obróbki elementów półki wiszącej zgłoś przez podniesienie ręki Przewodniczącemu ZN gotowość do montażu wyrobu. Po uzyskaniu zgody możesz przystąpić do wykonywania czynności związanych z montażem wyrobu.
Dopasuj i sklej elementy. Półkę wiszącą zmontuj na stanowisku roboczym wyposażonym w odpowiednie narzędzia i przyrządy. Oczyść wyrób z kurzu i resztek kleju. Zamocuj zawieszki na ścianach bocznych na tylnej wąskiej powierzchni w górnej części ścian. Podczas pracy przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Po zakończeniu pracy oczyść narzędzia i posprzątaj stanowisko, a odpady umieść w pojemniku przeznaczonym na ten cel.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK FARMACEUTYCZNY (kwalifikacja Z.19 - MS.17 - MED.9) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019   (DARMOWY)
TECHNIK FARMACEUTYCZNY

TECHNIK FARMACEUTYCZNY (kwalifikacja Z.19 - MS.17 - MED.9) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Przygotuj stanowisko pracy i sporządź lek recepturowy na podstawie zamieszczonej recepty lekarskiej. Umieść lek we właściwym i prawidłowo oznakowanym opakowaniu tak, by lek recepturowy był gotowy do wydania. Na sygnaturze w miejscu wydał wpisz XYZ. Należy założyć, że recepta jest poprawna pod względem formalnym, z aktualną datą wystawienia (nie jest przeterminowana), a data sporządzenia leku jest datą egzaminu. Przyjmij, że lek nie ma działania keratolitycznego.
Dokonaj obliczeń w miejscu oznaczonym Obliczenia niezbędne do sporządzenia leku recepturowego oraz wypełnienia protokołu i zestawienia. Wypełnij Protokół z obliczeń i kontroli stężeń substancji leczniczych oraz Zestawienie informacji o sporządzanym leku recepturowym.
Na stanowisku egzaminacyjnym przygotowane są utensylia, sprzęt, opakowanie leku oraz niezbędne materiały, w tym Zestaw Materiałów Farmaceutycznych zawierający między innymi substancje farmaceutyczne i wybrane fragmenty Farmakopei Polskiej XI. W Zestawie Materiałów Farmaceutycznych masz do dyspozycji alkohol etylowy o stężeniu 96o (96% v/v). Otrzymany Zestaw Materiałów Farmaceutycznych opisz swoim numerem PESEL i numerem zadania.
UWAGA: Przez podniesienie ręki zgłoś gotowość do odważenia substancji silnie działającej. Czynność odważania wykonaj w obecności egzaminatora.
Po wykonaniu wszystkich prac uporządkuj stanowisko. Sprzęt, szkło laboratoryjne i utensylia, z których korzystałeś w trakcie egzaminu, umieść na tacy i pozostaw na swoim stanowisku do ewentualnego umycia. Arkusz egzaminacyjny z wypełnionym protokołem i zestawieniem oraz sporządzony lek recepturowy pozostaw na stanowisku pracy.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne n...   (DARMOWY)
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wypełnij Formularz nr 1 zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Na podstawie Opisu zdarzenia i Informacji uzyskanych od świadka wypadku - przodowego Jana Koniecznego, sporządź Protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy*. Wypełnij Zawiadomienie o wypadku przy pracy.
Opis zdarzenia
Wypadek wydarzył się w wyrobisku eksploatacyjnym nr 12 w pokładzie 203 na poziomie 500 m. Wyrobisko o długości 45 m, wysokości około 3,5 m i szerokości 4,5 m, drążone było za pomocą kombajnu chodnikowego, a urobek odstawiano przenośnikiem zgrzebłowym. Kombajn chodnikowy zasilany był napięciem 500 V, poprzez wyłącznik ze stacji transformatorowej zainstalowanej w chodniku transportowym. Wyłącznik kombajnu ustawiono w wyrobisku nr 12 w odległości około 20 m od zainstalowanej rozdzielnicy skrzynkowej typu S, z odpływami do zasilania wyłączników: kombajnu i przenośnika zgrzebłowego. W pobliżu rozdzielnicy typu S i stacji transformatorowej, zainstalowano aparaty telefoniczne. W dniu 12.01.2019 r. na zmianie pierwszej - na polecenie sztygara zmianowego urządzeń elektrycznych - trzech elektromonterów wraz z przodowym, lokalizowało miejsce zaniżonego stanu izolacji instalacji elektrycznej zasilającej urządzenia przodkowe - kombajn i przenośnik w wyrobisku nr 12. Prace wykonywano bez obecności osoby dozoru ruchu elektrycznego.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

OPIEKUNKA DZIECIĘCA (kwalifikacja Z.11 - MS.11 - SPO.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019   (DARMOWY)
OPIEKUNKA DZIECIĘCA

OPIEKUNKA DZIECIĘCA (kwalifikacja Z.11 - MS.11 - SPO.4) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na podstawie opisu przypadku 3-letniej Marysi sporządź dokumentację:
- Indywidualny plan adaptacji dziecka w przedszkolu;
- Indywidualny plan działań dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczych z Marysią na okres najbliższych 6 miesięcy. Sformułuj co najmniej 5 przykładów działań dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczych stymulujących rozwój dziewczynki w przedszkolu, w zakresie każdej z wymienionych w tabeli sfer rozwojowych dziecka;
- Scenariusz działań edukacyjnych kształtujących umiejętność samodzielnego mycia zębów przez dziecko.
Opis przypadku Marysi
Do przedszkola Mali Odkrywcy uczęszcza 3-letnia Marysia. Jest to jej drugi dzień w placówce, wchodzi niechętnie, płacze po wejściu, kurczowo trzyma się matki. Dziewczynka jest przestraszona, unika kontaktu z innymi dziećmi, często płacze w czasie pobytu w placówce. Trudno nawiązać z nią kontakt werbalny, nie pozwala się dotknąć, dwukrotnie wystąpiło moczenie się. Z informacji uzyskanych od matki wynika, że córka w domu zgłasza potrzeby fizjologiczne, samodzielnie zjada posiłki, jednakże czynności higieniczne wykonują za nią rodzice. Marysia nie potrafi jeszcze odpluwać. Rozwój psychoruchowy dziewczynki mieści się w granicach norm rozwojowych dla jej wieku.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 25 z 457 20 21 22 23 24 > >>