
TECHNIK STERYLIZACJI MEDYCZNEJ (kwalifikacja Z.20 - MS.18 - MED.12) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2014 (kwalifikacje w zawodzie)
UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.
Do Centralnej Sterylizatorni dostarczono skażone narzędzia:
- igłotrzymacze (imadła) z Poradni Chirurgicznej - 3 sztuki;
- kleszczyki Kocher z Poradni Chirurgicznej - 2 sztuki;
- pęsety chirurgiczne z Bloku Operacyjnego - 4 sztuki;
- nożyczki chirurgiczne z Bloku Operacyjnego - 2 sztuki.
Wypełnij protokół zdawczo-odbiorczy dla dostarczonego sprzętu.
Uzupełnij kartę procesów dekontaminacji dla dostarczonego sprzętu zgodnie z klasyfikacją Spauldinga.
Przygotuj 1 litr roztworu preparatu myjąco-dezynfekującego o stężeniu 2%. Wykonaj proces mycia i dezynfekcji jednej pęsety chirurgicznej. Kartkę z wypełnioną etykietą wytnij z arkusza, połóż obok wanienki dezynfekcyjnej. Po wykonanej dezynfekcji, kartkę z etykietą opisz swoim numerem PESEL i włóż do arkusza egzaminacyjnego, a wysuszoną pęsetę odłóż na tacę z narzędziami. Uporządkuj stanowisko pracy.
Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.
(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)


ADMINISTRACJI
