Nawigacja
TECHNIK LOGISTYK) - Zadanie praktyczne nr 1 CZERWIEC 2011   (DARMOWY)
TECHNIK LOGISTYK

TECHNIK LOGISTYK - CZERWIEC 2011
Zadanie nr 1 (egzamin zawodowy)

Zakład Produkcyjny „Domeko" jest producentem drzwi wewnętrznych „Classic". W dniu 10 czerwca 2011 r. zakład otrzymał zamówienia na dostawę drzwi od trzech hurtowni materiałów budowlanych: „Dekor" - w liczbie 7 palet, „Fachowiec" - w liczbie 9 palet, „Merkury" - w liczbie 10 palet. Realizację wszystkich zamówień zaplanowano na dzień 21 czerwca 2011 r. Drzwi są umieszczane na paletach po 15 sztuk. W celu realizacji zamówienia należy sporządzić zestawienie potrzebnych materiałów i części do produkcji drzwi, uwzględniając strukturę wyrobu gotowego (Załącznik 2) oraz aktualny stan zapasów w magazynie (Załącznik 3). Zakład musi dokonać wyboru jednego spośród czterech dostawców materiałów (płyt otworowych - PO, płyt HDF - PH i ramiaków - RK) oraz jednego spośród trzech dostawców części (zawiasów - ZS i zamków - ZK), stosując metodę średniej ważonej, w oparciu o wcześniej ustalone kryteria (Załącznik 1).........................................

Opracuj projekt realizacji czynności logistycznych Zakładu Produkcyjnego „Domeko", związanych z wyborem dostawców, ustaleniem liczby i wartości potrzebnych materiałów i części do produkcji drzwi wewnętrznych „Classic" oraz wyborem wariantu przewozu i najtańszego przewoźnika, który wykona przewóz w czasie nie dłuższym niż 7 godzin.

Projekt realizacji prac egzaminu zawodowego powinien zawierać:

  1. Tytuł pracy egzaminacyjnej wynikający z treści zadania.
  2. Założenia, czyli dane wynikające z treści zadania i załączników.
  3. Wybór dostawcy materiałów i dostawcy części do produkcji drzwi wewnętrznych „Classic" na podstawie metody średniej ważonej.
  4. Zestawienie dotyczące liczby i wartości materiałów i części potrzebnych do produkcji drzwi, z uwzględnieniem struktury wyrobu gotowego oraz stanu zapasów, materiałów i części znajdujących się w magazynie na podstawie wykonanych obliczeń.
  5. .....................................
 
POBIERZ ZADANIE Z ZAŁĄCZNIKAMI
Pełna wersja zawiera tylko treść zadania z załącznikami (bez rozwiązania).
Niektóre arkusze dostępne w Portalu nie zawierają KARTY PRACY EGZAMINACYJNEJ.
Ten arkusz nie zawiera KARTY PRACY EGZAMINACYJNEJ
PRZYKŁADOWE ROZWIĄZANIA
 
TEST TEORETYCZNY STYCZEŃ 2011
 
PODYSKUTUJ NA FORUM

ZOBACZ TEŻ:

Komentarze
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?