Nawigacja
TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ (kwalifikacja B.21 - BD.17 - ELE.10) - Zadanie...   (DARMOWY)
TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ (kwalifikacja B.21 - BD.17 - ELE.10) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2016 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj podłączenie zasobnika ciepłej wody użytkowej do istniejącej instalacji zimnej i ciepłej wody. Zasobnik podłącz przy pomocy rur wykonanych z PEX, łączonych poprzez złączki skręcane. Zasobnik podłącz w sposób umożliwiający jego odłączenie, wykorzystując półśrubunki. Do uszczelnienia połączenia półśrubunku z nyplem użyj pakuł i pasty, a do uszczelnienia zaworów kulowych taśmy teflonowej. Dobierz narzędzia i materiały do wykonania połączeń przewodów i wpisz ich nazwy do tabeli. Po wykonaniu instalacji zgłoś przewodniczącemu ZN przez podniesienie ręki gotowość do przeprowadzenia próby szczelności.
Losowo wskazany przez egzaminatora odcinek instalacji napełnij wodą od strony kolanka przy pomocy pompki ręcznej do wykonania próby szczelności. Instalację napełniaj stopniowo, aby zamontowany na końcu istniejącej instalacji stalowej odpowietrznik automatyczny zdążył usunąć powietrze. Następnie podnieś ciśnienie do ciśnienia próbnego. Wartość ciśnienia próbnego ma wynosić 6 bar, czas trwania próby 5 rninut.
Podczas wykonywania prac przestrzegaj zasad organizacji pracy, przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.
Po ukończeniu czynności oczyść używane narzędzia i uporządkuj stanowisko pracy.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

 
POBIERZ ZADANIE Z ZAŁĄCZNIKAMI
Pełna wersja zawiera tylko treść zadania z załącznikami (bez rozwiązania).
Niektóre arkusze dostępne w Portalu nie zawierają KARTY PRACY EGZAMINACYJNEJ.
POBIERZ KLUCZ OCENIANIA DO ZADANIA
 
TEST TEORETYCZNY STYCZEŃ 2016
 
PODYSKUTUJ NA FORUM

ZOBACZ TEŻ:

Komentarze
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?