TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne n...   (DARMOWY)
TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY (kwalifikacja Z.13 - MS.12 - BPO.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Wykonaj ocenę ryzyka zawodowego w skali pięciostopniowej według PN-N-18002:2011 na stanowisku pracy magazyniera opisanym w arkuszu oceny stanowiska pracy. Zaproponuj działania prowadzące do zmniejszenia ryzyka zawodowego na tym stanowisku.
Zakres obowiązków magazyniera:
- przyjęcie towaru,
- składowanie,
- zabezpieczanie przed uszkodzeniem, zepsuciem, zniszczeniem i kradzieżą,
- wydawanie towaru zgodnie z zamówieniami sklepów.
Zadania do wykonania:
Kompletacja
- kompletowanie palety zgodnie z zamówieniem,
- kontrola sposobu ułożenia oraz ilości i jakości towaru na skompletowanych paletach,
- potwierdzanie dokumentu paletowego i oznaczenie skompletowanej palety,
- kompletacja towarów z mroźni w kontenery chłodnicze,
- kompletacja wyznaczonej grupy towarowej do skrzynio-palet.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TERAPEUTA ZAJĘCIOWY (kwalifikacja Z.9 - MS.9 - MED.13) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019   (DARMOWY)
TERAPEUTA ZAJĘCIOWY

TERAPEUTA ZAJĘCIOWY (kwalifikacja Z.9 - MS.9 - MED.13) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Od dwóch tygodni w szpitalu psychiatrycznym przebywa 26-letni pan Marcin Nowik ze zdiagnozowaną schizofrenią paranoidalną. Mężczyzna dwukrotnie w ciągu ostatnich 3 lat był objęty leczeniem szpitalnym, ponieważ poza oddziałem nie przyjmuje systematycznie zaleconych leków.
Obecnie pozostaje w logicznym kontakcie, jednak cały czas występują u niego omamy słuchowe, urojenia paranoidalne i natłok myśli. Jest wycofany i nieufny, unika kontaktów z pacjentami i personelem szpitala. Na sytuacje stresowe reaguje natychmiastowym wycofaniem się. Trudno go zmotywować do jakiejkolwiek aktywności, czas wolny spędza najchętniej leżąc w łóżku. Nie dba o swój wygląd, trudno go również nakłonić do wykonywania codziennych czynności higienicznych. Ma poczucie niższej wartości, nie wierzy we własne możliwości.
Pan Marcin mieszka sam w jednopokojowym mieszkaniu, które jest przepełnione różnymi przedmiotami zbieranymi z ulicy. Panuje w nim bałagan i nieprzyjemny zapach, budzący także negatywne reakcje sąsiadów. Zerwał kontakty z rodziną po zdiagnozowaniu choroby ze względu na powtarzające się konflikty i poczucie niespełnienia oczekiwań rodziców wobec jego osoby. Z nikim nie czuje więzi emocjonalnej. Nie przywiązuje wagi do sposobu odżywiania - żywi się głównie słonymi przekąskami i słodyczami, nie gotuje, nie dba też o kondycję fizyczną. Przed ujawnieniem się choroby przez rok studiował na kierunku turystyka i rekreacja. Chętnie czytał publikacje o tematyce podróżniczej oraz oglądał programy krajoznawcze. Na uczelni miał kilku kolegów, z którymi grywał w piłkę lub słuchał muzyki, jednak relacje te nie przetrwały do dnia dzisiejszego.
Opracuj diagnozę funkcjonalną pana Marcina Nowika oraz 5-dniowy plan zajęć terapeutycznych i scenariusz 1-godzinnych zajęć terapeutycznych, wykorzystując formularze zamieszczone w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ROLNIK (kwalifikacja R.16 - RL.16 - ROL.10) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019   (DARMOWY)
TECHNIK ROLNIK

TECHNIK ROLNIK (kwalifikacja R.16 - RL.16 - ROL.10) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Na fermie trzody chlewnej zwierzęta utrzymywane są w chlewni uniwersalnej podzielonej na sektory technologiczne. Plan produkcji zakłada utrzymanie stada 60 szt. loch w cyklu zamkniętym przy oproszeniach ciągłych. Zastosowane w budynku rozwiązania techniczne (dobór kojców, ich rozmieszczenie i wyposażenie) spełniają warunki dobrostanu zwierząt.
Lochom karmiącym wydzielono sektor porodu i wychowu prosiąt z kojcami indywidualnymi trójdzielnymi, do którego trafiają na 1 tydzień przed terminem porodu. W kojcach zamontowano klatki porodowe (jarzmo) oraz wydzielono kojczyk dla prosiąt.
W sektorze tuczu tuczniki utrzymywane są w kojcach grupowych po 25 szt. w grupie.
Wszystkie grupy technologiczne zwierząt otrzymują właściwe dla wieku, masy ciała i stanu fizjologicznego pełnoporcjowe mieszanki treściwe w formie suchej z automatów paszowych. Zastosowane w budynku poidła automatyczne umożliwiają stały dostęp do wody.
Zgodnie z założeniami produkcyjnymi fermy oblicz:
- roczną produkcyjność fermy (Tabela 1),
- okres zajmowania sektora porodu i wychowu prosiąt, uwzględniając pobyt zwierząt oraz czas dezynfekcji kojców (Tabela 2),
- liczbę potrzebnych kojców w sektorze porodu i wychowu prosiąt z uwzględnieniem 10% rezerwy
(Tabela 2),
- liczbę stanowisk dla tuczników, przy uwzględnieniu rezerwy 10% oraz liczbę kojców grupowych w sektorze tuczu (Tabela 3),
- roczne zapotrzebowanie na wodę na fermie (Tabela 4) oraz
- dobierz wyposażenie kojca dla tuczników, kojca porodowego dla lochy oraz kojczyka dla prosiąt ssących (Tabele 5a i 5b).
Z zaproponowanego w Katalogu (...) wykazu pasz wybierz mieszanki odpowiednie dla wskazanych w Tabeli 5c grup technologicznych świń.

Czas na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK ADMINISTRACJI (kwalifikacja A.68 - AU.68 - EKA.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019   (DARMOWY)
TECHNIK ADMINISTRACJI

TECHNIK ADMINISTRACJI (kwalifikacja A.68 - AU.68 - EKA.1) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

W dniu 7 stycznia 2019 r. do Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta w Toruniu wpłynął wniosek Pani Eweliny Białkowskiej o wpisanie jej do rejestru wyborców w części A stale zamieszkałych na terenie Miasta Torunia. Pani Ewelina Białkowska zameldowana jest na pobyt stały we Włocławku, ul. Makowa 3, jednak od ponad roku stale zamieszkuje u swojej matki w Toruniu, ul. Wiosenna 25 m. 14, która jest obłożnie chora i wymaga ciągłej opieki. W związku z wykonywaniem opieki nad chorą matką wnioskodawczyni w miejscu stałego zamieszkania realizuje swoje podstawowe funkcje życiowe. Interesantka do wniosku dołączyła:
1) kserokopię ważnego dokumentu stwierdzającego tożsamość wnioskodawcy,
2) pisemną deklarację zawierającą informacje niezbędne do wpisania do rejestru wyborców,
3) oświadczenie matki, która jest właścicielką lokalu przy ul. Wiosennej 25 m. 4 w Toruniu, potwierdzające w swej treści, że córka się nią opiekuje i stale zamieszkuje w tym lokalu.
Zarejestruj wniosek o wpisanie Pani Eweliny Białkowskiej do rejestru wyborców w części A na formularzu - Spis spraw. W pozycji referent wpisz swój numer PESEL. Wniosek o wpisanie do rejestru wyborców jest trzecią sprawą, która wpłynęła do Wydziału Spraw Administracyjnych w 2019 roku. Za datę dokonania tej czynności należy przyjąć datę wpływu wniosku do wydziału tj. 7 stycznia 2019 r.
W wydziale przeprowadzono postępowanie wyjaśniające, sprawdzono kompletność złożonych dokumentów. Stwierdzono, że wnioskodawczyni jest obywatelką polską i potwierdzono spełnienie warunków stałego zamieszkania na obszarze Miasta Torunia. W związku z tym Prezydent Miasta Torunia może wydać decyzję o wpisaniu Pani Eweliny Białkowskiej do rejestru wyborców.
Sporządź do podpisu, przez upoważnioną osobę, decyzję administracyjną na formularzu - Decyzja administracyjna w przedmiotowej sprawie. Miejsce przeznaczone na złożenie podpisu przez osobę upoważnioną do wydania decyzji pozostaw niewypełnione.
W dniu 9 stycznia 2019 r. na podstawie wydanej decyzji administracyjnej wpisano Panią Ewelinę Białkowską w części A rejestru wyborców.
Sporządź zawiadomienie o wpisaniu wyborcy do rejestru wyborców na formularzu - Zawiadomienie o wpisaniu wyborcy do rejestru wyborców. Miejsce przeznaczone na złożenie podpisu pozostaw niewypełnione. Za datę wykonania tej czynności należy przyjąć datę egzaminu tj. 9 stycznia 2019 r.
Załóż metrykę załatwianej sprawy na formularzu - Metryka sprawy zgodnie z podejmowanymi czynnościami w postępowaniu administracyjnym. W miejscu przeznaczonym na oznaczenie osoby podejmującej daną czynność wpisz swój numer PESEL.
Informacje i formularze niezbędne do wykonania zadania są zamieszczone w arkuszu egzaminacyjnym. Do wykonania zadania należy zastosować przepisy prawa zamieszczone w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 180 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.31 - AU.32 - SPL.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019   (DARMOWY)
TECHNIK LOGISTYK

TECHNIK LOGISTYK (kwalifikacja A.31 - AU.32 - SPL.4) - Zadanie praktyczne nr 1 STYCZEŃ 2019 (kwalifikacje w zawodzie)

UWAGA: Arkusz zawiera zadanie z pierwszej wymienionej kwalifikacji, ale jest zgodny także z pozostałymi kwalifikacjami.

Dobierz zestaw drogowy do przewozu makaronu, który osiągnie najwyższy współczynnik wypełnienia objętościowego przy jednoczesnym uwzględnieniu dopuszczalnej ładowności pojazdu.
Sporządź harmonogram realizacji usługi transportowej przez załogę jednoosobową od załadunku makaronu w Rzeszowie do rozładunku ładunku w Poznaniu. Przewóz zaplanuj z uwzględnieniem minimalnej, wymaganej przepisami, niedzielonej przerwy kierowcy.
Wypełnij krajowy list przewozowy dotyczący transportu makaronu do Hurtowni Spożywczej ABC w Łodzi.
Wystaw w oparciu o cennik Przedsiębiorstwa POLPRZEWÓZ fakturę za przewóz ładunku na trasie Rzeszów - Łódź - Poznań. Usługa transportowa objęta jest 23% stawką VAT.
Wszystkie informacje niezbędne do rozwiązania zadania oraz druki do wypełnienia znajdują się w arkuszu egzaminacyjnym.

Czas przeznaczony na wykonanie zadania wynosi 120 minut.

(Aby przeczytać ciąg dalszy artykułu kliknij poniżej CZYTAJ DALEJ)

Strona 34 z 457 29 30 31 32 33 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?